Jest taki kraj…

Karolina Kluczek    3 maja 2017

Dn. 28 kwietnia jak co roku z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów z klas szkoły podstawowej (kl. 3b i 5a) i gimnazjum (kl. 1b, 2ab, 3ab) został przygotowany przez p. Karolinę Kluczek i p. Beatę Walas. Podczas apelu usłyszeliśmy piękne wiersze o tematyce patriotycznej, uczniowie przypomnieli także tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791 roku i wyjaśnili, dlaczego jest to tak ważny dzień dla naszego kraju. Uroczystość wzbogaciły pieśni patriotyczne, a jej powagę podkreśliły galowe stroje, barwy narodowe i scenografia, która została stworzona przy pomocy p. Sylwii Mistewicz-Gut oraz p. Beaty Walas (inf).

Występ spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony widowni, zarówno młodszej, jak i starszej. Dla całej społeczności szkolnej była to wspaniała lekcja historii i patriotyzmu.