Jest taki dzień …

Iwona Grzegorczyk    11 stycznia 2016

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy…”

Magia Świąt Bożego Narodzenia ogarnęła społeczność Filii w Piasecznie od samego rana 22 grudnia 2015 roku.
W przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Dzieci wspólnie z rodzicami dekorowały pierniczki upieczone wcześniej. Lukrowały je i ozdabiały kolorowymi posypkami.
Uczniowie klas I-III wspólnie z wychowawczyniami, przygotowali salę gimnastyczną na wspólne spotkanie wigilijne. Kiedy wszystko było gotowe – dekoracja świąteczna, stoły nakryte białymi obrusami, pierogi z kapustą i grzybami, czerwony barszcz, kompot, ozdobione pierniczki przez przedszkolaków i ciasteczka upieczone przez uczniów klasy III rozpoczęło się wspólne świętowanie. Zapanowała rodzinna, ciepła atmosfera. Była to wspaniała okazja do składania życzeń, kolędowania, miłych rozmów i wspomnień, których nigdy nie brakuje. Na uroczystość bardzo licznie przybyli rodzice oraz proboszcz Parafii Kiczki ksiądz Sławomir Safader. Rozstrzygnięty został również konkurs na szopkę bożonarodzeniową. Nagrodzone zostały siostry Oliwia i Patrycja Zadunajskie oraz Michał Ozimek.