JESIENNE ZMIANY W GRUPIE 5- LATKÓW

29 października 2018

- Aneta Zadunajska -

Nadeszła jesień. W przyrodzie widać zmiany. Przebogata kolorystyka cieszy nasze oczy. Korzystając ze zmian w przyrodzie, poznajemy jej skarby i gromadzimy je.

Grupa 5- Latków przywitała „Panią Jesień” zmianą wystroju Sali – przygotowały również kącik z jesiennymi darami. Można tam znaleźć zdrowe warzywa, owoc , domowe przetwory, soki oraz dary przyrody znalezione podczas spacerów , kolorowe liście, kasztany, żołędzie, orzechy. Jest barwnie i ślicznie. Tym samy dzieci wkroczyły w program „Badam, odkrywam, wiedzę zdobywam”. Starszaki pod kierunkiem pani Anety Z. przygotowały przepyszną i bogatą w witaminy sałatkę warzywną, a przy pomocy pani Iwony B. przygotowały przepyszny sok z marchewki. Dodatkowo , aby było jeszcze piękniej w sali dzieci przygotowały piękne witraże z liści, przy okazji dowiadując się, że  gdy włożymy folię do laminowania z liśćmi do laminarki można stworzyć  piękne witraże.

Dzieci wiedzą, jak korzystać z darów jesieni. Uczą się na czym polega zdrowe odżywianie. Pamiętajmy! Warzywa i owoce wzbogacają dietę i dają zdrowie.

 

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close