JESIENNE ZMIANY W GRUPIE 5- LATKÓW

Aneta Zadunajska    29 października 2018

Nadeszła jesień. W przyrodzie widać zmiany. Przebogata kolorystyka cieszy nasze oczy. Korzystając ze zmian w przyrodzie, poznajemy jej skarby i gromadzimy je.

Grupa 5- Latków przywitała „Panią Jesień” zmianą wystroju Sali – przygotowały również kącik z jesiennymi darami. Można tam znaleźć zdrowe warzywa, owoc , domowe przetwory, soki oraz dary przyrody znalezione podczas spacerów , kolorowe liście, kasztany, żołędzie, orzechy. Jest barwnie i ślicznie. Tym samy dzieci wkroczyły w program „Badam, odkrywam, wiedzę zdobywam”. Starszaki pod kierunkiem pani Anety Z. przygotowały przepyszną i bogatą w witaminy sałatkę warzywną, a przy pomocy pani Iwony B. przygotowały przepyszny sok z marchewki. Dodatkowo , aby było jeszcze piękniej w sali dzieci przygotowały piękne witraże z liści, przy okazji dowiadując się, że  gdy włożymy folię do laminowania z liśćmi do laminarki można stworzyć  piękne witraże.

Dzieci wiedzą, jak korzystać z darów jesieni. Uczą się na czym polega zdrowe odżywianie. Pamiętajmy! Warzywa i owoce wzbogacają dietę i dają zdrowie.