Jesienne rozmaitości w świetlicy

22 października 2017

- swietlica -

Wraz z mijającymi tygodniami jesień coraz bardziej ukazuje nam swoje oblicze. Piękne dary jesieni stanowiły w mijającym tygodniu inspiracje do ciekawych prac plastycznych wykonanych przez dzieci w naszej świetlicy. Jednak jesienne dary cieszą nie tylko nasze oko, ale i smak. 🙂 Nikt nie ma wątpliwości, że jesień przynosi produkty niezbędne w kuchni każdego dnia, dostarczające naszemu organizmowi witamin i soli mineralnych, bez których czulibyśmy się źle. W ubiegłym tygodniu dzieci z naszej świetlicy poznawały smaczne i zdrowe jesienne skarby – owoce i warzywa, uczyły się odróżniać grzyby jadalne od trujących, a także szczegółowo poznały ziemniaka, obchodząc „Świetlicowy Dzień Ziemniaka”. Z tej okazji zapoznały się z pochodzeniem tego warzywa, jego walorami odżywczymi i smakowymi, a natępnie wykorzystały go do wykonania stempelków i ziemniaczanych ludzików. Ziemniak towarzyszył im również podczas konkursów i zabaw ruchowych na świeżym powietrzu. Największą jednak frajdę sprawiło dzieciom przygotowanie i konsumowanie tradycyjnych, pieczonych ziemniaczków. 😉

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close