Jesienne rozmaitości w świetlicy

swietlica    22 października 2017

Wraz z mijającymi tygodniami jesień coraz bardziej ukazuje nam swoje oblicze. Piękne dary jesieni stanowiły w mijającym tygodniu inspiracje do ciekawych prac plastycznych wykonanych przez dzieci w naszej świetlicy. Jednak jesienne dary cieszą nie tylko nasze oko, ale i smak. 🙂 Nikt nie ma wątpliwości, że jesień przynosi produkty niezbędne w kuchni każdego dnia, dostarczające naszemu organizmowi witamin i soli mineralnych, bez których czulibyśmy się źle. W ubiegłym tygodniu dzieci z naszej świetlicy poznawały smaczne i zdrowe jesienne skarby – owoce i warzywa, uczyły się odróżniać grzyby jadalne od trujących, a także szczegółowo poznały ziemniaka, obchodząc „Świetlicowy Dzień Ziemniaka”. Z tej okazji zapoznały się z pochodzeniem tego warzywa, jego walorami odżywczymi i smakowymi, a natępnie wykorzystały go do wykonania stempelków i ziemniaczanych ludzików. Ziemniak towarzyszył im również podczas konkursów i zabaw ruchowych na świeżym powietrzu. Największą jednak frajdę sprawiło dzieciom przygotowanie i konsumowanie tradycyjnych, pieczonych ziemniaczków. 😉