Jesień zawitała do naszego przedszkola

Aneta Zadunajska    6 października 2019

Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku, obfitująca w ciekawe wydarzenia w naszym przedszkolu. Miniony tydzień upłynął nam pod znakiem poznawania tej przepięknej pory roku i jej darów. W każdej sali pojawiły się przyrodnicze kąciki jesienne, a na zajęciach królowały skarby jesieni w każdej postaci. Poznawaliśmy owoce i warzywa, tworzyliśmy kolorowe prace plastyczne, śpiewaliśmy nastrojowe piosenki o jesieni, przy okazji bawiąc się w rozpoznawanie smaków i zapachów. Dary jesieni wykorzystaliśmy także do realizacji zadań z innowacji pedagogicznej „Z kodowaniem za pan brat”. Pod koniec pracowitego tygodnia przyrządziliśmy przepyszne sałatki: owocową i warzywną, sok owocowo – warzywny, a zapach pieczonej szarlotki wypełnił swym przepięknym zapachem całe przedszkole.

Kolorową jesień podziwialiśmy też z bliska podczas spacerów, obserwując przyrodę i to co zmienia się w otaczającym nas krajobrazie.