Jesień w sadzie

Aneta Zadunajska    1 października 2018

Kształtowanie postaw prozdrowotnych jest procesem długotrwałym i zaczyna się już w przedszkolu. Dlatego mając na uwadze zdrowie naszych wychowanków nie zapominamy o organizowaniu sytuacji edukacyjnych, które promują zdrowie. Dzieci z grupy „ 3- latków”  realizując tygodniowy temat „Jesień w sadzie” miały  okazję rozpocząć Innowacje Pedagogiczną „Badam, odkrywam,wiedze zdobywam”

W przedszkolu pojawiły się regionalne owoce przyniesione przez dzieci. Założeniem było wykonanie zdrowego soku. Przed przystąpieniem do pracy, dzieci zapoznały się z ważnym czynnikiem, jaki zachowanie czystości rąk przed spożywanym posiłkiem oraz mycie owoców przed ich spożyciem. Dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku – sokowirówką , jej działaniem i utrwalały sobie zasady bezpieczeństwa. Następnie kolejno podchodziły i samodzielnie wyciskały sok z jabłek i gruszek. Po skończonej pracy dzieci delektowały się smakiem soku. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez dodatku cukru i bez konserwantów.