Jesień w sadzie

01 października 2018

- Aneta Zadunajska -

Kształtowanie postaw prozdrowotnych jest procesem długotrwałym i zaczyna się już w przedszkolu. Dlatego mając na uwadze zdrowie naszych wychowanków nie zapominamy o organizowaniu sytuacji edukacyjnych, które promują zdrowie. Dzieci z grupy „ 3- latków”  realizując tygodniowy temat „Jesień w sadzie” miały  okazję rozpocząć Innowacje Pedagogiczną „Badam, odkrywam,wiedze zdobywam”

W przedszkolu pojawiły się regionalne owoce przyniesione przez dzieci. Założeniem było wykonanie zdrowego soku. Przed przystąpieniem do pracy, dzieci zapoznały się z ważnym czynnikiem, jaki zachowanie czystości rąk przed spożywanym posiłkiem oraz mycie owoców przed ich spożyciem. Dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku – sokowirówką , jej działaniem i utrwalały sobie zasady bezpieczeństwa. Następnie kolejno podchodziły i samodzielnie wyciskały sok z jabłek i gruszek. Po skończonej pracy dzieci delektowały się smakiem soku. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez dodatku cukru i bez konserwantów.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close