„Jemy owoce i warzywa sezonowe”

19 października 2017

- Aneta Zadunajska -

Jesień to czas, kiedy w Polsce dostępnych jest wiele świeżych sezonowych owoców                         i warzyw.

W pierwszym i drugim tygodniu października w grupie 0a  realizowany był projekt edukacyjny  „Jemy owoce i warzywa sezonowe”.

Wiadomo, iż najkorzystniejszą formą przyswojenia wiedzy jest angażowanie dzieci w edukacyjną zabawę, dlatego też dzieci poznawały owoce i warzywa głównie poprzez zabawę i działania praktyczne.  Odwiedziły sklep gdzie oglądały dostępne tam owoce i warzywa, zakupiły wybrane przez siebie owoce. Tworzyły owocowe obrazy, lepiły z plasteliny ulubione warzywa, zrobiły sałatki: owocową i warzywną, kwasiły ogórki, układały grę planszową. Odbyły się również zajęcia biblioteczne, w czasie których Pani bibliotekarka przybliżyła dzieciom wybrane wiersze dotyczące warzyw. Udało się nawet „ugotować zupę warzywną”.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close