„Jemy owoce i warzywa sezonowe”

Aneta Zadunajska    19 października 2017

Jesień to czas, kiedy w Polsce dostępnych jest wiele świeżych sezonowych owoców                         i warzyw.

W pierwszym i drugim tygodniu października w grupie 0a  realizowany był projekt edukacyjny  „Jemy owoce i warzywa sezonowe”.

Wiadomo, iż najkorzystniejszą formą przyswojenia wiedzy jest angażowanie dzieci w edukacyjną zabawę, dlatego też dzieci poznawały owoce i warzywa głównie poprzez zabawę i działania praktyczne.  Odwiedziły sklep gdzie oglądały dostępne tam owoce i warzywa, zakupiły wybrane przez siebie owoce. Tworzyły owocowe obrazy, lepiły z plasteliny ulubione warzywa, zrobiły sałatki: owocową i warzywną, kwasiły ogórki, układały grę planszową. Odbyły się również zajęcia biblioteczne, w czasie których Pani bibliotekarka przybliżyła dzieciom wybrane wiersze dotyczące warzyw. Udało się nawet „ugotować zupę warzywną”.