Jak zachęcić uczniów do chemii i eksperymentowania?

16 lutego 2016

- Karolina Kluczek -

W naszej szkole staramy się udowodnić, że chemia nie musi być trudnym i nudnym przedmiotem, ale może być nauką ciekawą i przyjemną. Chemia to nie tylko pisanie skomplikowanych wzorów i reakcji lecz także doświadczenia chemiczne. Mogą one być nie tylko źródłem wiedzy, ale i doskonałej zabawy, o czym przekonali się uczniowie uczestniczący 28.01.2016r. w warsztatach chemicznych w naszej szkole. Uczestnicy zajęć eksperymentowali przeprowadzając ciekawe doświadczenia chemiczne pod opieką nauczyciela chemii p. Beaty Walas. Eksperymentów było wiele:

  • lokomotywa
  • czarodziejski sok
  • zegar jodowy
  • jajko w butelce
  • pompowanie balonika
  • coś do gaszenia
  • niewidoczny list
  • gaśnica pianowa
  • magiczne ciecze
  • otrzymywanie wodoru i jego identyfikacja

Eksperymenty, które wykonali samodzielnie uczniowie rozwijają ich kreatywność i twórcze myślenie. Uczniowie na podstawie obserwacji wyciągają wnioski, a te starają się potwierdzić odpowiednimi, zapisanymi na tablicy reakcjami chemicznymi. Jak widzimy chemia to bardzo interesująca i ciekawa nauka, ale przede wszystkim doskonała zabawa i przygoda, bo nie zawsze wiadomo, jak energicznie będzie przebiegała dana reakcja. Takie zajęcia będą w naszej szkole odbywały się cykliczne. Zachęcamy wszystkich do wspólnego eksperymentowania, bo chemia nie jest nudnym przedmiotem, o czym przekonali się uczestnicy czwartkowych warsztatów.

Autor: Beata Walas

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close