Integracja najmłodszych

Ewelina Walas    13 września 2017

We wtorek 12 września odbyła się w naszej szkole integracja dzieci z klas najmłodszych. W spotkaniu wzięła udział klasa 1a, 1b oraz klasa 2a szkoły podstawowej wraz z wychowawcami. Wsparciem dla wychowawców oraz skarbnicą ciekawych pomysłów były Panie pedagog Iza, Alicja i Małgosia oraz Pani Iwona – psycholog.

Dzięki działaniom integracyjnym uczniowie mogli lepiej poznać swego nowego wychowawcę i siebie nawzajem, co pozwoli im znacznie lepiej funkcjonować w szkole. Integracja ułatwia budowanie udanych, pozytywnych relacji z kolegami. Pozwala to także na stworzenie serdecznej i przyjacielskiej atmosfery, dzięki której uczniowie mogą poczuć się zaakceptowani i bezpieczni w zespole klasowym.

Na początku naszej integracji każda grupa brała udział w zajęciach integracyjnych w swoich klasach. Dzieci wypowiadały się na swój temat, wyrażali siebie poprzez różnego rodzaju zabawy. Następnie wszystkie klasy udały się na salę gimnastyczna i tam bawiliśmy się wszyscy. Poprzez zabawy ruchowe i muzyczne przygotowane przez Pana Rafała Ratuskiego, nauczyciela muzyki dzieci wyrażały ekspresje słowna i ruchową. A nie było prosto! Niektóre zabawy wymagały wielkiego skupienia i kształtowania umiejętności pracy w zespole. Jednak wszyscy poradzili sobie świetnie i wspólnie udaliśmy sie na ognisko. Nawet pogoda, która raptownie się zmieniała, nie popsuła nam tego dnia. Z uśmiechami na buziach odbieraliśmy dyplomy uczestnictwa w integracji, a następnie udaliśmy sie do swoich domów zmęczeni, ale zadowoleni.