Innowacja pedagogiczna- Bezpieczeństwo publiczne

03 marca 2017

- Karol Sieńkowski -

W dniach 9 – 10 lutego 2017 roku w ramach innowacji pedagogicznej „Bezpieczeństwo publiczne” uczennice klasy 1b gimnazjum (w składzie: Klaudia Kowalczyk, Kinga Kowalczyk, Klaudia Adamiec, Zuzanna Krzyżanowska oraz Małgorzata Kopeć) razem z panią Mariolą Olejnik przeprowadziły zajęcia w ramach projektu ​„Ola Ratowniczek”​. Udział w nich wzięły klasy 0a, 0b oraz cegłowskie przedszkolaki. W czasie dwugodzinnych zajęć dzieci poznały zasady udzielania pierwszej pomocy​, przypomniały sobie ​numery alarmowe​, układały ​osobę nieprzytomną w pozycji bocznej bezpiecznej oraz podejmowały próbę ​resuscytacji​ na manekinie. Maluchy wzięły także udział w małym konkursie, którego zadaniem było ​obandażowanie dłoni kolegi lub koleżanki. Dowiedziały się, do czego służy ​koc termiczny i w jakich sytuacjach powinno się go używać. Za pomocą ​stetoskopu nawzajem słuchały bicia swoich serc. Nauka pierwszej pomocy była przeplatana zabawami, śpiewaniem piosenek i
ciekawymi opowiadaniami. Dzieci chętnie uczestniczyły w proponowanych przez nas zajęciach. Były zachwycone wysłuchanym opowiadaniem i z łatwością odpowiadały na wszystkie zadane

pytania. Spędziły czas miło, wesoło i twórczo. Na koniec zajęć dokonałyśmy ewaluacji i rozdałyśmy im dyplomy. Podziękowałyśmy także za ich chęć do pracy i aktywność podczas zajęć.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close