Innowacja pedagogiczna- Bezpieczeństwo publiczne

Karol Sieńkowski    3 marca 2017

W dniach 9 – 10 lutego 2017 roku w ramach innowacji pedagogicznej „Bezpieczeństwo publiczne” uczennice klasy 1b gimnazjum (w składzie: Klaudia Kowalczyk, Kinga Kowalczyk, Klaudia Adamiec, Zuzanna Krzyżanowska oraz Małgorzata Kopeć) razem z panią Mariolą Olejnik przeprowadziły zajęcia w ramach projektu ​„Ola Ratowniczek”​. Udział w nich wzięły klasy 0a, 0b oraz cegłowskie przedszkolaki. W czasie dwugodzinnych zajęć dzieci poznały zasady udzielania pierwszej pomocy​, przypomniały sobie ​numery alarmowe​, układały ​osobę nieprzytomną w pozycji bocznej bezpiecznej oraz podejmowały próbę ​resuscytacji​ na manekinie. Maluchy wzięły także udział w małym konkursie, którego zadaniem było ​obandażowanie dłoni kolegi lub koleżanki. Dowiedziały się, do czego służy ​koc termiczny i w jakich sytuacjach powinno się go używać. Za pomocą ​stetoskopu nawzajem słuchały bicia swoich serc. Nauka pierwszej pomocy była przeplatana zabawami, śpiewaniem piosenek i
ciekawymi opowiadaniami. Dzieci chętnie uczestniczyły w proponowanych przez nas zajęciach. Były zachwycone wysłuchanym opowiadaniem i z łatwością odpowiadały na wszystkie zadane

pytania. Spędziły czas miło, wesoło i twórczo. Na koniec zajęć dokonałyśmy ewaluacji i rozdałyśmy im dyplomy. Podziękowałyśmy także za ich chęć do pracy i aktywność podczas zajęć.