Innowacja Bezpieczeństwo Publiczne

Karol Sieńkowski    10 listopada 2016

Od września 2016 chętni uczniowie gimnazjum uczestniczą w zajęciach dodatkowych w ramach innowacji pedagogicznej ,, Bezpieczeństwo Publiczne’’. Spotykaliśmy się dwa razy w tygodniu w poniedziałki oraz wtorki. Młodzież uczyła się praktycznego udzielania pierwszej pomocy. Od tego czy znajdzie się ktoś, kto będzie wiedział, co robić, nie straci głowy i bez wahania zacznie pomagać, może zależeć nasze życie. Aby pomóc, trzeba wiedzieć, jak to zrobić. Im więcej ludzi będzie posiadało umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, tym więcej osób zostanie uratowanych i ocali życie. Udzielenie pierwszej pomocy jest nie tylko naszym moralnym obowiązkiem, ale również obowiązkiem wynikającym z przepisów prawa.

8 listopada 2016 profesjonalny ratownik medyczny Mariusz Bogusz przeprowadził egzamin i sprawdził praktyczne umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczennice klasy IB gim. Klaudia Floriańczyk, Zuzia Krzyżanowska, Klaudia Kowalczyk, Kinga Kowalczyk, Małgorzata Kopeć, Klaudia Adamiec, Małgorzata Kamińska, Wiktoria Maciejewska zdały go celująco. Zdobyły tytuł i sprawność RATOWNIKA, która  wpisana jest również w szkolny program wychowawczy.
Gratulujemy pierwszym ratownikom w Zespole Szkolnym w Cegłowie.