III Dzień Popularyzacji Matematyki

Karol Sieńkowski    18 września 2017

Tegoroczny, III Dzień Popularyzacji Matematyki odbywał się 14.09.2017 w Warszawie. Wszystkie zajęcia były w gmachu Wydziału MINI Politechniki Warszawskiej. W wydarzeniu licznie wzięli udział uczniowie z całej Polski.

Szkoła w Cegłowie reprezentowana była przez nauczycieli: Magdalenę Sujak i Karola Sieńkowskiego oraz uczniów klasy 3a gimnazjum: Monikę Bogusz i Jakuba Staniszewskiego.

Spotkało nas duże wyróżnienie, bo byliśmy jedyną szkołą, która przedstawiała swoją ofertę warsztatową na stoiskach. Oprócz nas z ofertą edukacyjną na stoiskach występowały jedynie prywatne firmy i ośrodki uczelniane.

Odwiedzającym stoisko pokazaliśmy programowanie robotów i unikalne łamigłówki edukacyjne. Przeprowadziliśmy też warsztaty obliczeń na sorobanie.