II Gminne Dyktando Ortograficzne dla kl. 4-6

16 czerwca 2016

- Jadwiga Czerwińska -

9 czerwca 2015 roku w Zespole Szkolnym w Cegłowie odbyło się II Gminne Dyktando Ortograficzne dla uczniów klas 4-6. Tym razem konkurs ortograficzny został wpisany w konkursy festiwalowe odbywające się w ramach XII Festiwalu Kultury i Nauki. O tytuł Mistrza Ortografii w szkole podstawowej walczyło 27 uczniów. Uczestnicy najpierw pisali dyktando z wykorzystaniem legend związanych z Cegłowem (ułożone przez panią Jadwigę Czerwińską), a następnie rozwiązywali test wymagający wykazania się znajomością reguł ortograficznych.

W ortograficznych zmaganiach najlepsza okazała się Julia Rumak (z kl. 5a SP w Cegłowie), która zdobyła I miejsce i tytuł szkolnego Mistrza Ortografii w 2015/2016 roku. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Sadoch (uczennica kl. 6a), a na trzecim uplasowała się Klaudia Kowalczyk (z kl. 6b).

Wyżej wymienieni otrzymali nagrody książkowe, pamiątkowe dyplomy, a Julia jako laureatka konkursu – puchar i słodycze. Nagrody dla najlepszej trójki zostały wręczone w ostatnim dniu Festiwalu przez panią Dyrektor Emilię Kowalczyk-Rumak, Wójta Gminy Cegłów – Marcin Uchmana – sprawującego honorowy patronat nad Festiwalem oraz przewodniczącą Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii – Jadwigę Kaczorek.

Konkurs dał możliwość uczniom wykazania się umiejętnościami ortograficznymi i przypomniał, że powinniśmy wszyscy troszczyć się o poprawność ojczystego języka w mowie i w piśmie.DSCF3455 DSCF3454 DSCF3453 DSCF3450 DSCF3451 DSCF3452 DSCF3448 DSCF3447 DSCF3445 DSCF3441 DSCF3442 DSCF3443 DSCF3439 DSCF3437 DSCF3436 DSCF3435 DSCF3432

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close