I Orszak Trzech Króli w Cegłowie

07 stycznia 2016

- Karol Sieńkowski -

Orszak Trzech Króli, jest to przedstawienie Jasełek wystawiane w przestrzeni publicznej, na ulicach wiosek, miast i miasteczek w Polsce oraz zagranicą. Jest to najczęściej inicjatywa lokalnej społeczności. Rodziny, szkoły, nauczyciele, sąsiedzi, lokalni włodarze – zwykli ludzie tworzą to niezwykłe przedstawienie. W inicjatywę – publicznego świętowania  Bożego Narodzenia i Orszaku Trzech Króli włącza się wiele organizacji społecznych, harcerskich i innych. W tym roku po raz pierwszy taki orszak przeszedł ulicami Cegłowa. Inicjatorem zorganizowania tej uroczystości był kapłan Grzegorz Dróżdż a w organizację włączyli się pracownicy gminy na czele z wójtem Panem Marcinem Uchmanem, który też wcielił się w rolę jednego z Trzech Króli. Wsparcia w organizacji udzieliła Rada Gminy Cegłów a jej przewodniczący Pan Krzysztof Janicki odegrał rolę afrykańskiego króla. Królem europejskim był Michał Rutkowski, który reprezentował Parafię Starokatolickiego Kościoła Mariawitów. W organizację uroczystości zaangażowali się również ksiądz Grzegorz Dróżdż, Pan Tadeusz LemkowskiKlubu Kulturalne Zacisze oraz członkowie Stowarzyszenia 3Sektor  a jednocześnie rodzice naszych uczniów.
Orszak Trzech Króli dotarł do Betlejem, którego rolę pełnił Zespół Szkolny w Cegłowie, gdzie na przybyłych gości czekała niezwykle klimatyczna Jasełka w wykonaniu młodzieży gimnazjum przygotowana pod kierunkiem Pań: Jolanty Różyckiej i Barbary Dziugieł oraz możliwość wspólnego pokolędowania z zespołem w składzie: Anna Cegiełka, Paulina Wąsowska, Bartłomiej Buczkowski, Mariusz Roguski, Jarosław Wrzosek. Wspólne kolędowanie klimatycznie zakończyły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Podcierniu, które przeniosły nas w czasy dawnych pastorałek.
Mamy nadzieję, że zgodnie ze słowami Kapłana Grzegorza Dróżdża będzie to cykliczna uroczystość jednocząca całą społeczność gminy Cegłów w budowaniu także wielu innych inicjatyw angażujących do współpracy różne osoby i instytucje.

Dziękujemy Gminie Cegłów i panu Mariuszowi Roguskiemu za udostępnienie zdjęć.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close