Górska wyprawa dzieci ze świetlicy.

swietlica    9 stycznia 2018

We wtorek dzieci z naszej świetlicy wybrały się w kolejną podróż w ramach innowacji pedagogicznej „W Polskę idziemy…”. Naszym kolejnym przystankiem były polskie góry – Tatry i Bieszczady. Góry są miejscem wyjątkowym dla każdego z nas, ich piękno oczarowuje, cisza uspokaja, a niedostępność wzbudza tajemniczość i stanowi wyzwanie. Przekonaliśmy się o tym podczas oglądania prezentacji multimedialnej przedstawiającej najważniejsze wiadomości na temat tych regionów, a także zdjęć ukazujących atrakcyjność i klimat naszych gór. Pani bibliotekarka tradycyjnie wprowadziła nas w świat legend i opowieści związanych z górami i ich rodowitymi mieszkańcami. Wszyscy z zapartym tchem słuchaliśmy legendy o znanym wszystkim zbójniku Janosiku i jego zuchwałych czynach. W naszej wyprawie nie zabrakło nutki artystycznej – przedstawiliśmy krajobraz górski za pomocą origami, a także poznaliśmy jedną z przyśpiewek góralskich „Hej, bystra woda…”.

Oczywiście najbardziej oczekiwanym punktem każdej naszej podróży jest niespodzianka kulinarna. Tym razem przygotowaliśmy słodziutkie ciasteczka góralskie, które zniknęły jeszcze szybciej niż się pojawiły. 😉