Górska wyprawa dzieci ze świetlicy.

09 stycznia 2018

- swietlica -

We wtorek dzieci z naszej świetlicy wybrały się w kolejną podróż w ramach innowacji pedagogicznej „W Polskę idziemy…”. Naszym kolejnym przystankiem były polskie góry – Tatry i Bieszczady. Góry są miejscem wyjątkowym dla każdego z nas, ich piękno oczarowuje, cisza uspokaja, a niedostępność wzbudza tajemniczość i stanowi wyzwanie. Przekonaliśmy się o tym podczas oglądania prezentacji multimedialnej przedstawiającej najważniejsze wiadomości na temat tych regionów, a także zdjęć ukazujących atrakcyjność i klimat naszych gór. Pani bibliotekarka tradycyjnie wprowadziła nas w świat legend i opowieści związanych z górami i ich rodowitymi mieszkańcami. Wszyscy z zapartym tchem słuchaliśmy legendy o znanym wszystkim zbójniku Janosiku i jego zuchwałych czynach. W naszej wyprawie nie zabrakło nutki artystycznej – przedstawiliśmy krajobraz górski za pomocą origami, a także poznaliśmy jedną z przyśpiewek góralskich „Hej, bystra woda…”.

Oczywiście najbardziej oczekiwanym punktem każdej naszej podróży jest niespodzianka kulinarna. Tym razem przygotowaliśmy słodziutkie ciasteczka góralskie, które zniknęły jeszcze szybciej niż się pojawiły. 😉

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close