Gminny Dzień Matki w Piasecznie

Dorota Kupska    31 maja 2017

W dniu 30 maja 2017 r. w Piasecznie odbyła się gminna uroczystość z okazji Dnia Matki. Spotkanie dało możliwość, by podziękować wszystkim Matkom, a w sposób szczególny Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Cegłów, za ich pracę, trud ponoszony każdego dnia na rzecz rodziny, czy lokalnej społeczności.

Głównym inicjatorem spotkania był Wójt Gminy Cegłów – Pan Marcin Uchman oraz Przewodniczący Rady Gminy – Pan Krzysztof Janicki. W tym roku gospodarzami były Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Piaseczna. Uroczystość poprowadził Pan Tadeusz Lempkowski.

Dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej oraz Publicznego Przedszkola w Cegłowie – Filii w Piasecznie przedstawiły dla zgromadzonych gości program artystyczny. Zaprezentowały wiersze, piosenki, tańce nawiązujące do tematyki uroczystości i obchodów Dnia Matki.

Po zakończonych występach każda z Pań otrzymała różę i drobny upominek od Pana Wójta.

Uroczystość uświetniły występy dwóch wokalistek: Pani Oleksandry Zhuravel i Pani Anny Osmakowicz. Pan konferansjer przybliżył postać Anny German. Panie zaśpiewały najpiękniejsze szlagiery z jej repertuaru.

Spotkanie upłynęło w miłej, gościnnej atmosferze przy poczęstunku przygotowanym przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Piaseczna.