Gimnazjaliści w Warszawie

Jolanta Różycka    13 grudnia 2015

P11303028 października uczniowie klas IIIa i IIIb gimnazjum pod opieką pań: Jolanty Różyckiej i Edyty Leszczyńskiej wyjechali na szkolną wycieczkę do Warszawy.  Pierwszym punktem programu było zwiedzenie Niewidzialnej Wystawy.  Mieliśmy okazję poznać tam różne, ciekawe przedmioty m.in.  zegarki udźwiękowione, maszynę do pisania brajlem, które ułatwiają osobom niewidomym samodzielne życie. Później pod opieką niewidomego przewodnika odwiedziliśmy specjalnie wyposażone i wyciemnione pomieszczenia. Mieliśmy szansę zrozumieć, jak poruszają się osoby pozbawione wzroku na co dzień np. w domu, w kawiarni czy w miejskim zgiełku. Byliśmy zdani tylko na nasze zmysły. Niewidzialna wystawa pozwoliła nam nie tylko dostrzec, jakie jest codzienne życie osób niewidomych, ale też zrozumieć jak mamy takim osobom pomagać.
Drugim punktem naszej wycieczki było pójście do zoo. Dzięki temu, mogliśmy pogłębić swoje wiadomości o różnych gatunkach zwierząt, a także zaobserwować ich zachowanie.

 Z pewnością uczestnicy wycieczki wiele się nauczyli, a ten dzień pozostanie wszystkim długo w pamięci.

Wiktoria, ucz. kl. IIIa