Gimnazjaliści w Pałacu Prezydenckim i w Sejmie

11 kwietnia 2016

- Jolanta Różycka -

5 kwietnia grupa gimnazjalistów z klas: IIIa, IIa i IIb wyjechała na wycieczkę do Warszawy na poglądową lekcję historii. Organizatorem wyjazdu była Pani wicedyrektor Mariola Olejnik. Uczniami opiekowały się wychowawczynie: Zofia Wójcik, Malwina SankowskaJolanta Różycka. Pierwszym punktem wizyty było zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego. Przechodząc przez kolejne sale, gimnazjaliści mieli okazję zobaczyć miejsca, w których Pan Prezydent Andrzej Duda przyjmuje osobistości z całego świata, gdzie podejmowane są istotne decyzje dotyczące naszego kraju. Niektóre pokoje znane były zwiedzającym z relacji telewizyjnych. Spacer po pałacowych komnatach dostarczył także wiedzy historycznej. Uczniowie obejrzeli słynny okrągły stół, przy którym obradowali przedstawiciele władzy i Solidarności w 1989 r. Dodatkowo mieli możliwość przyjrzenia się wielu dziełom sztuki malarstwa polskiego. W pałacu bowiem aktualnie zorganizowana jest wystawa obrazów Malczewskiego i Gierymskiego. Jedna z sal poświęcona była malarstwu współczesnemu.

Drugim etapem wycieczki była wizyta w Sejmie. Tu zwiedzający zatrzymali się dłużej na sali obrad. Uczniowie poznali jej topografię. Pani przewodnik wyjaśniła, które miejsca zajmują najważniejsze osoby, sprawujące władzę. Przypomniała najważniejsze daty związane z kształtowaniem się polskiego parlamentaryzmu. Na pochwałę zasługuje uczeń klasy IIb, Kuba Szewczyk, który wykazał się dobrą znajomością polskiej historii.

Wycieczka  obok poznawczego miała ważny aspekt wychowawczy. Uczniowie w czasie prelekcji przewodników oraz przez wydawane im polecenia, mieli okazję ćwiczenia właściwego zachowania się w ważnych miejscach naszego życia publicznego.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close