Francuskie śniadanie w przedszkolu

21 października 2016

- Ola Pernach -

Francja słynie z kuchni. Powszechnie znane są francuskie śniadania, których nieodzownym elementem jest oczywiście- bagietka i aromatyczna kawa. Wzorując się na klasycznym śniadaniu postanowiliśmy w ramach innowacji “Kultura francuska- współpraca z przedszkolem we Francji” przybliżyć dzieciom najważniejszy posiłek dnia, czyli śniadanie. Dzieci samodzielnie przygotowywały ciepłe, chrupiące bagietki, które osładzały sobie miodem i dżemem. Nie zabrakło również kawy- oczywiście zbożowej:)

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close