Francja, a co to takiego?

Ola Pernach    12 października 2016

Nasze przedszkole stało się przedszkolem otwartym na Europę. W ramach realizowanej innowacji pedagogicznej “Kultura francuska” nawiązaliśmy współpracę z przedszkolem francuskim. Dzięki wymianie międzykulturowej, poznajemy symbole narodowe, znane piosenki, kulturę danego kraju, upodobania kulinarne i znane na całym świecie zabytki. Grupa 5 latków w ramach wymiany poznała już flagę i mapę Francji. Potrafi nawet zaśpiewać już pierwszą francuską piosenkę “Frere Jacques”. Znają “przysmaki” francuskiej kuchni – chociaż o jedzeniu ślimaków i żabich udek nie było mowy:) Uznaliśmy, że alternatywą dla tego typu “przysmaków”, będzie dzisiaj deser. Tym sposobem nawiązując do lekkiej i przyjemnej kuchni francuskiej były ptysie z bitą śmietaną. Rąk do pracy nie zabrakło, natomiast gotowych ptysiów niestety tak…