Francja, a co to takiego?

12 października 2016

- Ola Pernach -

Nasze przedszkole stało się przedszkolem otwartym na Europę. W ramach realizowanej innowacji pedagogicznej “Kultura francuska” nawiązaliśmy współpracę z przedszkolem francuskim. Dzięki wymianie międzykulturowej, poznajemy symbole narodowe, znane piosenki, kulturę danego kraju, upodobania kulinarne i znane na całym świecie zabytki. Grupa 5 latków w ramach wymiany poznała już flagę i mapę Francji. Potrafi nawet zaśpiewać już pierwszą francuską piosenkę “Frere Jacques”. Znają “przysmaki” francuskiej kuchni – chociaż o jedzeniu ślimaków i żabich udek nie było mowy:) Uznaliśmy, że alternatywą dla tego typu “przysmaków”, będzie dzisiaj deser. Tym sposobem nawiązując do lekkiej i przyjemnej kuchni francuskiej były ptysie z bitą śmietaną. Rąk do pracy nie zabrakło, natomiast gotowych ptysiów niestety tak…

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close