Festiwal Nauki i Kultury w naszym przedszkolu

Aneta Zadunajska    7 czerwca 2019

W piątek, 7.06.2019r. już po raz kolejny dzieci z naszego przedszkola wraz z przedszkolakami i pierwszoklasistami z Filii w Piasecznie uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych w ramach Festiwalu Nauki i Kultury w Zespole Szkolnym w Cegłowie. Tym razem dzieci poznały tajniki obróbki gliny i wyrabiania naczyń. Każdy miał możliwość wykonania małego wazonika na pamiątkę. Duże emocje i wiele zabawy przysporzyły warsztaty muzyczno – rytmiczne z Panem Adamem Kurem, który przedstawił dzieciom różne instrumenty muzyczne, m.in. japońskie „otomatone” i porwał wszystkich do tańca i wesołych pląsów. Był też czas na twórczość plastyczną, a mianowicie malowanie farbami w naszym ogrodzie, gdzie rozłożona była także ścieżka sensoryczna, do której ustawiała się długa kolejka. Nie zapomnieliśmy także o smacznych i ulubionych przekąskach naszych przedszkolaków, dlatego w międzyczasie dla pokrzepienia ciała mieliśmy przerwę na popcorn, pączki i owoce. Czas minął wszystkim bardzo szybko na wspólnej nauce i zabawie.

I już zaczynamy planować kolejne warsztaty, bo te dzisiejsze wszystkim przypadły do gustu 😉