Ferie w przedszkolu

Aneta Zadunajska    8 lutego 2019

Czas ferii zimowych powinien być dla dzieci czasem beztroskiej zabawy i odpoczynku (nawet dla przedszkolaków), dlatego w naszym przedszkolu spędziliśmy go biorących udział w wielu ciekawych zabawach i niecodziennych zajęciach. Korzystając z zimowej aury dzieci miały możliwość uczestniczenia w wesołych zabawach na śniegu, kiedy to z wielką radością rozwijały umiejętności rzucania śnieżkami oraz współpracy w grupie rówieśniczej, czego efektem były śniegowe bałwany i inne, śnieżne wytwory. Mroźne powietrze sprzyjało zdrowotnym spacerom po najbliższej okolicy. Przedszkolaki uczestniczyły również w różnych zabawach plastycznych z wykorzystaniem różnorodnych materiałów, zabawach i grach ruchowych, zabawach sensorycznych, a nawet kulinarnych, podczas których powstały przepyszne i niezwykle kolorowe pizze.
Każdy dzień wypełniony był zajęciami o charakterze integracyjnym i twórczym.
Przedszkolaki miały także okazje odwiedzenia różnych ciekawych miejsc. Byliśmy m.in. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim na filmie pt.„Jaskiniowce”, a także w kinie „Mikroklimat” w Mrozach, gdzie obejrzeliśmy przygody niezwykłych przyjaciół – Asterixa i Obelixa. Dzięki gościnności Pań Bibliotekarek z Kulturoteki w Cegłowie, dzieci miały możliwość zwiedzenia Gminnej Biblioteki Publicznej, obejrzenia teatrzyku o przygodach Kamyczka, a także uczestniczenia w recytacji wiersza J. Tuwima „Lokomotywa”, co szczególnie się im podobało.

I tak oto ferie zimowe w naszym przedszkolu dobiegły końca. Jak widać przedszkolaki czas zimowego odpoczynku spędziły bardzo aktywnie i z pewnością nie miały czasu na nudę.

Przy tej okazji bardzo dziękujemy Paniom Bibliotekarkom za miłe przyjęcie i ciekawie zorganizowany czas.