Ferie w przedszkolu

08 lutego 2019

- Aneta Zadunajska -

Czas ferii zimowych powinien być dla dzieci czasem beztroskiej zabawy i odpoczynku (nawet dla przedszkolaków), dlatego w naszym przedszkolu spędziliśmy go biorących udział w wielu ciekawych zabawach i niecodziennych zajęciach. Korzystając z zimowej aury dzieci miały możliwość uczestniczenia w wesołych zabawach na śniegu, kiedy to z wielką radością rozwijały umiejętności rzucania śnieżkami oraz współpracy w grupie rówieśniczej, czego efektem były śniegowe bałwany i inne, śnieżne wytwory. Mroźne powietrze sprzyjało zdrowotnym spacerom po najbliższej okolicy. Przedszkolaki uczestniczyły również w różnych zabawach plastycznych z wykorzystaniem różnorodnych materiałów, zabawach i grach ruchowych, zabawach sensorycznych, a nawet kulinarnych, podczas których powstały przepyszne i niezwykle kolorowe pizze.
Każdy dzień wypełniony był zajęciami o charakterze integracyjnym i twórczym.
Przedszkolaki miały także okazje odwiedzenia różnych ciekawych miejsc. Byliśmy m.in. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim na filmie pt.„Jaskiniowce”, a także w kinie „Mikroklimat” w Mrozach, gdzie obejrzeliśmy przygody niezwykłych przyjaciół – Asterixa i Obelixa. Dzięki gościnności Pań Bibliotekarek z Kulturoteki w Cegłowie, dzieci miały możliwość zwiedzenia Gminnej Biblioteki Publicznej, obejrzenia teatrzyku o przygodach Kamyczka, a także uczestniczenia w recytacji wiersza J. Tuwima „Lokomotywa”, co szczególnie się im podobało.

I tak oto ferie zimowe w naszym przedszkolu dobiegły końca. Jak widać przedszkolaki czas zimowego odpoczynku spędziły bardzo aktywnie i z pewnością nie miały czasu na nudę.

Przy tej okazji bardzo dziękujemy Paniom Bibliotekarkom za miłe przyjęcie i ciekawie zorganizowany czas.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close