“Fabryka ozdób” w przedszkolu

08 grudnia 2015

- Ola Pernach -

Przed nami Święta Bożego Narodzenia. To czas radosnego oczekiwania, na święta wypełnione radosnymi spotkaniami w gronie najbliższych. Nasze przedszkole już drugi rok stara się przybliżyć najmłodszym tradycje bożonarodzeniowe organizując warsztaty zatytułowane “Fabryka ozdób”.
W środę 02 grudnia nasze przedszkole zamieniło się w fabrykę Świętego Mikołaja. Każda sala zmieniła swoją scenerię, w tle grały kolędy i pastorałki, dzięki czemu wprowadziliśmy uczestników w świąteczny nastrój.
Pierwsza z sal nawiązywała do rozgwieżdżonego nieba, na które czeka każde dziecko w noc wigilijną. Tam ciocie: Agnieszka P., Iwonka M – Ś i Anetka Z. przeniosły uczestników w klimat bombek, kartek świątecznych, gwiazdek i innych cudów, którymi można udekorować choinkę bożonarodzeniową. Technika i pomysł dowolny, a amatorów na piękną dekorację było wielu. W rezultacie pusta choinka stojąca w sali zaiskrzyła w świetle lampek, od stworzonych tego wieczoru dekoracji.
Druga z sal nawiązywała do ozdób, które ofiarowuje nam sama przyroda. Pomysł na tego rodzaju ozdoby zrodził się w głowach dwóch cioć z przedszkola – cioci Oli P. i Anetki D., aby uzmysłowić dzieciom bogactwo i obfitość naturalnych darów jakie nas otaczają.
Były żywe gałązki, szyszki, witki, pomarańcze, jabłka, goździki i wiele innych elementów, które
wykorzystali uczestnicy w swoich pracach. Zaproponowane przez organizatorki prace plastyczne, to tylko mały ułamek tego co stworzyły dzieci, wraz z opiekunami co świadczy o ich dużej kreatywności.
Trzecią i zarazem ostatnią salą była sala świątecznych pierników i pierniczków, przygotowana przez ciocie Marlenkę K. i Mariolkę G.. Już od progu przedszkola zapach dochodzący z sali zachęcał do wejścia, a tam począwszy od sufitu, a kończywszy na chatce piernikowej udekorowane było słodkimi dekoracjami. Dzieci, wraz z ciociami wycinały pierniki, a po upieczeniu przedszkolaki dekorowały swoje małe arcydzieła. Najprzyjemniejszym jednak punktem była sama degustacja i towarzyszący temu słodki uśmiech.
Pragniemy gorąco podziękować wszystkim rodzicom i dzieciom za obecność, pomoc w zgromadzeniu niezbędnych materiałów bez użycia których, trudno by nam było je zorganizować. Cieszymy się z każdego ciepłego słowa, a uśmiech dzieci i rodziców jest dla nas największą nagrodą.
Organizatorki

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close