“Fabryka ozdób” w przedszkolu

Ola Pernach    8 grudnia 2015

Przed nami Święta Bożego Narodzenia. To czas radosnego oczekiwania, na święta wypełnione radosnymi spotkaniami w gronie najbliższych. Nasze przedszkole już drugi rok stara się przybliżyć najmłodszym tradycje bożonarodzeniowe organizując warsztaty zatytułowane “Fabryka ozdób”.
W środę 02 grudnia nasze przedszkole zamieniło się w fabrykę Świętego Mikołaja. Każda sala zmieniła swoją scenerię, w tle grały kolędy i pastorałki, dzięki czemu wprowadziliśmy uczestników w świąteczny nastrój.
Pierwsza z sal nawiązywała do rozgwieżdżonego nieba, na które czeka każde dziecko w noc wigilijną. Tam ciocie: Agnieszka P., Iwonka M – Ś i Anetka Z. przeniosły uczestników w klimat bombek, kartek świątecznych, gwiazdek i innych cudów, którymi można udekorować choinkę bożonarodzeniową. Technika i pomysł dowolny, a amatorów na piękną dekorację było wielu. W rezultacie pusta choinka stojąca w sali zaiskrzyła w świetle lampek, od stworzonych tego wieczoru dekoracji.
Druga z sal nawiązywała do ozdób, które ofiarowuje nam sama przyroda. Pomysł na tego rodzaju ozdoby zrodził się w głowach dwóch cioć z przedszkola – cioci Oli P. i Anetki D., aby uzmysłowić dzieciom bogactwo i obfitość naturalnych darów jakie nas otaczają.
Były żywe gałązki, szyszki, witki, pomarańcze, jabłka, goździki i wiele innych elementów, które
wykorzystali uczestnicy w swoich pracach. Zaproponowane przez organizatorki prace plastyczne, to tylko mały ułamek tego co stworzyły dzieci, wraz z opiekunami co świadczy o ich dużej kreatywności.
Trzecią i zarazem ostatnią salą była sala świątecznych pierników i pierniczków, przygotowana przez ciocie Marlenkę K. i Mariolkę G.. Już od progu przedszkola zapach dochodzący z sali zachęcał do wejścia, a tam począwszy od sufitu, a kończywszy na chatce piernikowej udekorowane było słodkimi dekoracjami. Dzieci, wraz z ciociami wycinały pierniki, a po upieczeniu przedszkolaki dekorowały swoje małe arcydzieła. Najprzyjemniejszym jednak punktem była sama degustacja i towarzyszący temu słodki uśmiech.
Pragniemy gorąco podziękować wszystkim rodzicom i dzieciom za obecność, pomoc w zgromadzeniu niezbędnych materiałów bez użycia których, trudno by nam było je zorganizować. Cieszymy się z każdego ciepłego słowa, a uśmiech dzieci i rodziców jest dla nas największą nagrodą.
Organizatorki