Europejski Dzień Języków Obcych

01 października 2017

- Karolina Kluczek -

26 września 2017 roku zorganizowany był w naszej szkole Dzień Języków Obcych.

W tym dniu na zajęcie z języków obcych uczniowie nie musieli przynosić zeszytów i książek, ponieważ odbywały się nietypowe lekcje, które składały się z  gier i zabaw w języku obcym – Kahoot, dopasowywania flag do nacji, a nacji do stolic; dopasowywania pozdrowień w danym języku oraz symbolicznych miejsc i symboli do kraju. Odbyło się także karaoke. W niektórych klasach dzieci wcieliły się w role nauczycieli i same prowadziły ciekawe lekcje, co bardzo podobało się ich koleżankom i kolegom.

Główną atrakcją tego dnia był konkurs na najładniejszą flagę krajów anglojęzycznych, Francji i Rosji, którego pomysłodawczynią była pani Elżbieta Rawska. Liczba wykonanych i przyniesionych przez uczniów pięknych prac przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, dlatego też komisja w składzie: pani dyrektor Emilia Kowalczyk – Rumak, wicedyrektorzy: pani Mariola Olejnik i pan Karol Sieńkowski, pani Magdalena Sujak, pani Sylwia Mistewicz-Gut oraz pani Elżbieta Rawska – nauczycielka języka angielskiego, miała bardzo trudne zadanie. Kryteria, jakimi kierowało się jury przy wyborze najlepszych prac to: estetyka wykonania, zgodność z oryginałem oraz wysiłek włożony w wykonanie flagi konkursowej. Ostatecznie w poszczególnych kategoriach wiekowych wyłoniono następujących zwycięzców:

Kl.I – III
I miejsce – Szymon Zwierz (kl.3b)
II miejsce – Amelia Kordas (kl.Ib)
III miejsce – Zuzanna Adamiec (kl.3b) oraz Maja Serwatko (kl.3b)

Wyróżnienia otrzymali: Igor Czyż (kl.2a), Jakub Bartnicki (kl.4b) oraz Amelia Mistewicz (kl.4c).

kl. IV – VI
I miejsce – Martyna Kurek i Natalia Olszewska (kl.VI b)
II miejsce – Maja Bankiewicz oraz Ola i Ala Luks (kl.IVb)

kl. VII – III gim.
I miejsce – Dominik Sujak (kl.3 b gim.)
II miejsce – Wiktoria Kieliszczyk, Małgorzata Aniszewska i Kinga Uchman (kl.VII a)
III miejsce – Magdalena Osiecka (kl.VII a_
Wyróżnienia dla: Julii Czyżkowskiej (kl.VII b), Małgorzaty Kopeć (kl.II b gim.) oraz Karoliny Dudy (kl.III b gim.) i Wiktorii Zalewskiej (kl.III a gim.),

Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody, a także oceny celujące z przedmiotu, którego flagę wykonali:)
Gratulujemy!!!

Autorki: Izabella Wąsak, Elżbieta Rawska

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close