Europejski Dzień Języków Obcych

Karolina Kluczek    1 października 2017

26 września 2017 roku zorganizowany był w naszej szkole Dzień Języków Obcych.

W tym dniu na zajęcie z języków obcych uczniowie nie musieli przynosić zeszytów i książek, ponieważ odbywały się nietypowe lekcje, które składały się z  gier i zabaw w języku obcym – Kahoot, dopasowywania flag do nacji, a nacji do stolic; dopasowywania pozdrowień w danym języku oraz symbolicznych miejsc i symboli do kraju. Odbyło się także karaoke. W niektórych klasach dzieci wcieliły się w role nauczycieli i same prowadziły ciekawe lekcje, co bardzo podobało się ich koleżankom i kolegom.

Główną atrakcją tego dnia był konkurs na najładniejszą flagę krajów anglojęzycznych, Francji i Rosji, którego pomysłodawczynią była pani Elżbieta Rawska. Liczba wykonanych i przyniesionych przez uczniów pięknych prac przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, dlatego też komisja w składzie: pani dyrektor Emilia Kowalczyk – Rumak, wicedyrektorzy: pani Mariola Olejnik i pan Karol Sieńkowski, pani Magdalena Sujak, pani Sylwia Mistewicz-Gut oraz pani Elżbieta Rawska – nauczycielka języka angielskiego, miała bardzo trudne zadanie. Kryteria, jakimi kierowało się jury przy wyborze najlepszych prac to: estetyka wykonania, zgodność z oryginałem oraz wysiłek włożony w wykonanie flagi konkursowej. Ostatecznie w poszczególnych kategoriach wiekowych wyłoniono następujących zwycięzców:

Kl.I – III
I miejsce – Szymon Zwierz (kl.3b)
II miejsce – Amelia Kordas (kl.Ib)
III miejsce – Zuzanna Adamiec (kl.3b) oraz Maja Serwatko (kl.3b)

Wyróżnienia otrzymali: Igor Czyż (kl.2a), Jakub Bartnicki (kl.4b) oraz Amelia Mistewicz (kl.4c).

kl. IV – VI
I miejsce – Martyna Kurek i Natalia Olszewska (kl.VI b)
II miejsce – Maja Bankiewicz oraz Ola i Ala Luks (kl.IVb)

kl. VII – III gim.
I miejsce – Dominik Sujak (kl.3 b gim.)
II miejsce – Wiktoria Kieliszczyk, Małgorzata Aniszewska i Kinga Uchman (kl.VII a)
III miejsce – Magdalena Osiecka (kl.VII a_
Wyróżnienia dla: Julii Czyżkowskiej (kl.VII b), Małgorzaty Kopeć (kl.II b gim.) oraz Karoliny Dudy (kl.III b gim.) i Wiktorii Zalewskiej (kl.III a gim.),

Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody, a także oceny celujące z przedmiotu, którego flagę wykonali:)
Gratulujemy!!!

Autorki: Izabella Wąsak, Elżbieta Rawska