Elementy programowania w przedszkolu.

19 października 2017

- Aneta Zadunajska -

W tym tygodniu podążamy za naszą szkołą, gdzie ma miejsce tydzień programowania. Będąc nowoczesnym przedszkolem z kreatywną kadrą pedagogiczną postanowiłyśmy zapoznać dzieci z elementami programowania i kodowania …. na dywanie! Nasze początkowe wątpliwości, czy podołamy i sprostamy oczekiwaniom najmłodszych rozwiały same dzieci, które wspaniale się przy tym bawiły.

Dzięki tego typu zajęciom ćwiczymy z dziećmi miękkie kompetencje, wprowadzamy myślenie analityczne, myślenie logiczne i pracę zespołową do pracy i zabawy. Dzieci przedszkolne poznają podstawy programowania po to, by nabrać dobrych nawyków, m.in. by nauczyć się pracy w grupie, myślenia logicznego i zdobyć podstawy matematyki.
My, nauczycielki przedszkola uczymy przedszkolaków przez zabawę, a zajęcia z elementami programowania i kodowania są naturalną częścią zajęć  – obok rysowania, czytania, śpiewania czy tańczenia.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close