Elementy programowania w przedszkolu.

Aneta Zadunajska    19 października 2017

W tym tygodniu podążamy za naszą szkołą, gdzie ma miejsce tydzień programowania. Będąc nowoczesnym przedszkolem z kreatywną kadrą pedagogiczną postanowiłyśmy zapoznać dzieci z elementami programowania i kodowania …. na dywanie! Nasze początkowe wątpliwości, czy podołamy i sprostamy oczekiwaniom najmłodszych rozwiały same dzieci, które wspaniale się przy tym bawiły.

Dzięki tego typu zajęciom ćwiczymy z dziećmi miękkie kompetencje, wprowadzamy myślenie analityczne, myślenie logiczne i pracę zespołową do pracy i zabawy. Dzieci przedszkolne poznają podstawy programowania po to, by nabrać dobrych nawyków, m.in. by nauczyć się pracy w grupie, myślenia logicznego i zdobyć podstawy matematyki.
My, nauczycielki przedszkola uczymy przedszkolaków przez zabawę, a zajęcia z elementami programowania i kodowania są naturalną częścią zajęć  – obok rysowania, czytania, śpiewania czy tańczenia.