Elektryczność w przedszkolu

17 stycznia 2019

- Aneta Zadunajska -

W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy  5 – latków realizowały projekt badawczy, którego tematem był prąd elektryczny. Dzieci  poprzez aktywną pracę i udział w ciekawych doświadczeniach, uświadomiły sobie, jak wielkie znaczenie dla współczesnego świata  i każdego z nas ma elektryczność. Na zajęciach dowiedziały się, że nie tylko z gniazdka płynie prąd. Dużym zaskoczeniem było uzyskanie przepływu prądu z cytryny. Z pomocą nauczyciela dzieci stworzyły kolorową lampę z produktów, które można znaleźć na kuchennej półce, która cieszyła oko przez cały dzień, a przy pomocy włóczki zbudowały sieć elektryczną, dzięki której zrozumiały jak dostarczany jest prąd do ich domów. Podsumowaniem pracowitego tygodnia było spotkanie z kierownikiem PGE w Mińsku Mazowieckim, który przybliżył przedszkolakom w bardzo ciekawy sposób na czym polega praca każdego elektryka i zademonstrował jego  niezbędne wyposażenie. Podczas spotkania dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat prądu elektrycznego i trafnie odpowiadały na zadawane im przez gościa pytania. Dzięki wiedzy, jaką 5 – latki zdobyły w czasie zajęć, a także  podczas spotkania z zaproszonym gościem, na pewno zapamiętają, że „z prądem nie ma żartów” i będą w przyszłości bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych, a kto wie może któreś z nich zostanie elektrykiem? 😉

Dziękujemy zaproszonemu gościowi, Panu kierownikowi PGE w Mińsku Mazowieckim za ciekawą prelekcję i poświęcony czas.

     

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close