Elektryczność w przedszkolu

Aneta Zadunajska    17 stycznia 2019

W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy  5 – latków realizowały projekt badawczy, którego tematem był prąd elektryczny. Dzieci  poprzez aktywną pracę i udział w ciekawych doświadczeniach, uświadomiły sobie, jak wielkie znaczenie dla współczesnego świata  i każdego z nas ma elektryczność. Na zajęciach dowiedziały się, że nie tylko z gniazdka płynie prąd. Dużym zaskoczeniem było uzyskanie przepływu prądu z cytryny. Z pomocą nauczyciela dzieci stworzyły kolorową lampę z produktów, które można znaleźć na kuchennej półce, która cieszyła oko przez cały dzień, a przy pomocy włóczki zbudowały sieć elektryczną, dzięki której zrozumiały jak dostarczany jest prąd do ich domów. Podsumowaniem pracowitego tygodnia było spotkanie z kierownikiem PGE w Mińsku Mazowieckim, który przybliżył przedszkolakom w bardzo ciekawy sposób na czym polega praca każdego elektryka i zademonstrował jego  niezbędne wyposażenie. Podczas spotkania dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat prądu elektrycznego i trafnie odpowiadały na zadawane im przez gościa pytania. Dzięki wiedzy, jaką 5 – latki zdobyły w czasie zajęć, a także  podczas spotkania z zaproszonym gościem, na pewno zapamiętają, że „z prądem nie ma żartów” i będą w przyszłości bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych, a kto wie może któreś z nich zostanie elektrykiem? 😉

Dziękujemy zaproszonemu gościowi, Panu kierownikowi PGE w Mińsku Mazowieckim za ciekawą prelekcję i poświęcony czas.