Eksperymenty z mąką ziemniaczaną

29 października 2019

- Dorota Kupska -

Dziś w ramach innowacji pedagogicznej “Szkolne eksperymentowanie” uczniowie Filii w Piasecznie poznawali tajemnicę mąki ziemniaczanej. Na początku niektórzy uczniowie stanęli przed trudnym zadaniem obrania ziemniaka ze skórki i starcia go na tarce. Wszyscy mogli zaobserwować, jak skrobia osadza się na dnie naczynia. Ponadto uczniowie zbadali wybrane właściwości mąki ziemniaczanej; jej rozpuszczalność w wodzie i mieszanie z innymi substancjami. W dalszej części zajęć wykonali z naturalnych produktów kisiel, który był smacznym i ciepłym deserem na zakończenie dnia.

 

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close