Eksperymentujemy w Piasecznie.

27 września 2019

- Aneta Zadunajska -

W ramach przeprowadzanej innowacji „Mali badacze –eksperymenty i doświadczenia w poznawaniu świata” w przedszkolu w Piasecznie dzieci przeprowadziły doświadczenie z barwieniem liści kapusty pekińskiej.

            Omawialiśmy budowę rośliny i zastanawialiśmy się czy rośliny piją wodę?  Do wykonania tego doświadczenia potrzebowaliśmy liści kapusty, bibułę oraz ciepłą wodę. Następnie do przygotowanej kolorowej wody włożyliśmy liście i zaczęliśmy obserwacje doświadczenia. Już po godzinie zauważyliśmy zmiany. Potwierdziliśmy, że nie tylko ludzie piją wodę, ale rośliny również.

A jak przebiegało doświadczenie i jakie zaszły zmiany zobaczcie sami 🙂

 

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close