Dzień Zdrowego Śniadania. Dlaczego?

04 listopada 2015

- edytaleszczynska -

sniadanie_daje_moc8 listopada obchodzimy Dzień Śniadanie Daje Moc wspólnie z innymi  ze szkołami w całej Polsce, chociaż w tym  roku szkolnym 2015/2016 śniadaniowe święto będzie obchodzone w piątek   6. 11. 2015. Zmiana ta wynika z faktu, iż 8 listopada wypada w dzień wolny od pracy.

A dlaczego? Bo śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu nasze dzieciaki i nastolatki mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.

„Do szkoły wychodź po śniadaniu i ze śniadaniem” – to jedna z 12 zasad prawidłowego żywienia dzieci ( Zakład Żywienia Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie)

Pomysł włączenia się uczniów naszej szkoły do akcji jest taki, że każdy uczeń, który przyniesie do szkoły w dniu 6. 11. 2015 (piątek) ZDROWE ŚNIADANIE  i pochwali się nim nauczycielom wychowania fizycznego  zostanie nagrodzony (oczywiście bardzo dobrą oceną z wychowania fizycznego ) a najciekawsze pomysły na zdrowe drugie śniadanko zostaną dodatkowo wyróżnione.

 

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close