Dzień Zdrowego Śniadania. Dlaczego?

edytaleszczynska    4 listopada 2015

sniadanie_daje_moc8 listopada obchodzimy Dzień Śniadanie Daje Moc wspólnie z innymi  ze szkołami w całej Polsce, chociaż w tym  roku szkolnym 2015/2016 śniadaniowe święto będzie obchodzone w piątek   6. 11. 2015. Zmiana ta wynika z faktu, iż 8 listopada wypada w dzień wolny od pracy.

A dlaczego? Bo śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu nasze dzieciaki i nastolatki mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.

„Do szkoły wychodź po śniadaniu i ze śniadaniem” – to jedna z 12 zasad prawidłowego żywienia dzieci ( Zakład Żywienia Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie)

Pomysł włączenia się uczniów naszej szkoły do akcji jest taki, że każdy uczeń, który przyniesie do szkoły w dniu 6. 11. 2015 (piątek) ZDROWE ŚNIADANIE  i pochwali się nim nauczycielom wychowania fizycznego  zostanie nagrodzony (oczywiście bardzo dobrą oceną z wychowania fizycznego ) a najciekawsze pomysły na zdrowe drugie śniadanko zostaną dodatkowo wyróżnione.