Dzień wielkopolski w świetlicy

swietlica    26 kwietnia 2018

Kolejny dzień innowacji „W Polskę idziemy” odbył się we wtorek 23 kwietnia w naszej świetlicy. Wyruszyliśmy w podróż po Wielkopolsce. Dzieci z uwagą obejrzały prezentację multimedialną poświęconą zabytkom, atrakcjom turystycznym oraz kulturze ludowej, na którą składają się tańce i śpiewy regionalne, a także lokalna gwara, zwyczaje czy tradycyjna kuchnia. W części czytelniczej zapoznały się z historią kolebki polskiej państwowości, czyli jedną z najstarszych polskich legend „Legendą o Lechu i białym orle”, a także z „Legendą o poznańskich koziołkach”. Nawiązując do śpiewów regionalnych nauczyliśmy się przy akompaniamencie gitary utworu „Ćwierkają wróbelki…”. I jak zwykle podróż zakończyliśmy „na słodko”. Na zajęciach kulinarnych tym razem królowały Pierniki z Ziemi Krzywińskiej (produkt wpisany na listę produktów tradycyjnych). Zapach pieczonych pierników rozniósł się po całej szkole. Wszystkim smakowały wyśmienicie 🙂