Dzień wielkopolski w świetlicy

26 kwietnia 2018

- swietlica -

Kolejny dzień innowacji „W Polskę idziemy” odbył się we wtorek 23 kwietnia w naszej świetlicy. Wyruszyliśmy w podróż po Wielkopolsce. Dzieci z uwagą obejrzały prezentację multimedialną poświęconą zabytkom, atrakcjom turystycznym oraz kulturze ludowej, na którą składają się tańce i śpiewy regionalne, a także lokalna gwara, zwyczaje czy tradycyjna kuchnia. W części czytelniczej zapoznały się z historią kolebki polskiej państwowości, czyli jedną z najstarszych polskich legend „Legendą o Lechu i białym orle”, a także z „Legendą o poznańskich koziołkach”. Nawiązując do śpiewów regionalnych nauczyliśmy się przy akompaniamencie gitary utworu „Ćwierkają wróbelki…”. I jak zwykle podróż zakończyliśmy „na słodko”. Na zajęciach kulinarnych tym razem królowały Pierniki z Ziemi Krzywińskiej (produkt wpisany na listę produktów tradycyjnych). Zapach pieczonych pierników rozniósł się po całej szkole. Wszystkim smakowały wyśmienicie 🙂

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close