Dzień śląski w świetlicy

04 marca 2018

- swietlica -

W ubiegły wtorek, 27.02.2018r. dzieci z naszej świetlicy udały się w kolejną podróż krajoznawczą z cyklu innowacji pedagogicznej „W Polskę idziemy”. Naszym przystankiem, tym razem był region Górnego i Dolnego Śląska. Dzieci, na podstawie prezentacji multimedialnej, zapoznały się z położeniem geograficznym regionu, jego zabytkami, atrakcjami turystycznymi, folklorem i potrawami regionalnymi. Dzięki wsparciu pani bibliotekarki, jak zawsze miały szansę poznać kilka legend i opowieści związanych ze Śląskiem. Zdobytą wiedzę wykorzystały rozwiązując rebusy i zagadki dotyczące tego obszaru. Punktem kulinarnym tej wyprawy było wykonanie owianych ciekawą legendą, rogalików gliwickich, które wszystkim smakowały wybornie 🙂 Śląsk, wszystkim kojarzy się oczywiście z węglem i kopalniami, toteż w naszej pracy plastycznej przedstawiliśmy kopalnie węgla kamiennego, tak jak ją sobie wyobrażamy.

Kolejna wyprawa już za miesiąc…. 😉

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close