Dzień śląski w świetlicy

swietlica    4 marca 2018

W ubiegły wtorek, 27.02.2018r. dzieci z naszej świetlicy udały się w kolejną podróż krajoznawczą z cyklu innowacji pedagogicznej „W Polskę idziemy”. Naszym przystankiem, tym razem był region Górnego i Dolnego Śląska. Dzieci, na podstawie prezentacji multimedialnej, zapoznały się z położeniem geograficznym regionu, jego zabytkami, atrakcjami turystycznymi, folklorem i potrawami regionalnymi. Dzięki wsparciu pani bibliotekarki, jak zawsze miały szansę poznać kilka legend i opowieści związanych ze Śląskiem. Zdobytą wiedzę wykorzystały rozwiązując rebusy i zagadki dotyczące tego obszaru. Punktem kulinarnym tej wyprawy było wykonanie owianych ciekawą legendą, rogalików gliwickich, które wszystkim smakowały wybornie 🙂 Śląsk, wszystkim kojarzy się oczywiście z węglem i kopalniami, toteż w naszej pracy plastycznej przedstawiliśmy kopalnie węgla kamiennego, tak jak ją sobie wyobrażamy.

Kolejna wyprawa już za miesiąc…. 😉