Dzień Popularyzacji Matematyki na Politechnice Warszawskiej 2015

10 grudnia 2015

- Karol Sieńkowski -

 

Forum Matematyków Polskich jest konferencją, której tradycje sięgą dwudziestolecia międzywojennego. W 1927 roku Polskie Towarzystwo Matematyczne zorganizowało we Lwowie I Polski Zjazd Matematyczny. Od tamtej pory odbywają się zjazdy matematyków, ktore w 2006 roku przyjeły nazwę Forum Matematyków Polskich.

W tym roku w dniach 7-12 wrzesnia na Plitechnice Warszawskiej odbywa się 6 Forum Matematyków Polskich. Na 10 września zaplanowano Dzień Popularyzacji Matematyki. Według organizatorów wzięlo w nim udział ok. 900 uczniów gimnazjów i szkół średnich z całej Polski. W ramach promocji Zespołu Szkolnego w Cegłowie i dzielenia się wiedzą przez kadrę pedagogiczną jedne z zajęć dla młodzieży prowadzili nauczyciele z naszej szkoły: p. Elżbieta Oleksy i p. Karol Sieńkowski. Zajęcia dotyczyły nauki obliczeń na sorobanie-japońskim liczydle. W warsztatach wzięło udział 28 uczniów.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close