Dzień pomorski w świetlicy

swietlica    29 maja 2018

Powoli dobiega końca nasza podróż po ojczyźnie w ramach innowacji pedagogicznej „W Polskę idziemy…”. W poniedziałek, 28.05.2018r. w przedostatniej wyprawie odwiedziliśmy województwa: zachodniopomorskie, pomorskie i kujawsko – pomorskie. Zapoznaliśmy się z położeniem geograficznym, stolicami województw, obejrzeliśmy filmy prezentujące największe zabytki i atrakcje turystyczne godne odwiedzenia. Może wybierzemy się tam podczas zbliżających się wielkimi krokami wakacji. Jak zawsze, dzięki wsparciu pani Agnieszki z biblioteki usłyszeliśmy kilka legend związanych z tym regionem, m.in. o bogini Juracie, a także mieliśmy szansę usłyszeć brzmienie gwary kaszubskiej. W czasie naszej nadmorskiej wyprawy nie mogło zabraknąć smakołyku znad Bałtyku, czyli lubianych przez wszystkie dzieci gofrów, po które kolejka przypominała iście te z nadmorskich miasteczek 😉 Nadmorski krajobraz stał się inspiracją do naszej pracy plastycznej.

Już wkrótce ostatnia nasza wyprawa…