Dzień pomorski w świetlicy

29 maja 2018

- swietlica -

Powoli dobiega końca nasza podróż po ojczyźnie w ramach innowacji pedagogicznej „W Polskę idziemy…”. W poniedziałek, 28.05.2018r. w przedostatniej wyprawie odwiedziliśmy województwa: zachodniopomorskie, pomorskie i kujawsko – pomorskie. Zapoznaliśmy się z położeniem geograficznym, stolicami województw, obejrzeliśmy filmy prezentujące największe zabytki i atrakcje turystyczne godne odwiedzenia. Może wybierzemy się tam podczas zbliżających się wielkimi krokami wakacji. Jak zawsze, dzięki wsparciu pani Agnieszki z biblioteki usłyszeliśmy kilka legend związanych z tym regionem, m.in. o bogini Juracie, a także mieliśmy szansę usłyszeć brzmienie gwary kaszubskiej. W czasie naszej nadmorskiej wyprawy nie mogło zabraknąć smakołyku znad Bałtyku, czyli lubianych przez wszystkie dzieci gofrów, po które kolejka przypominała iście te z nadmorskich miasteczek 😉 Nadmorski krajobraz stał się inspiracją do naszej pracy plastycznej.

Już wkrótce ostatnia nasza wyprawa…

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close