Dzień podlaski w świetlicy

01 listopada 2017

- swietlica -

We wtorek 31 października udaliśmy się w kolejną podróż z cyklu innowacji pedagogicznej „W Polskę idziemy…”. Tym razem celem naszego poznania stało się Podlasie. Obejrzeliśmy film edukacyjny pt. ”Podlaskie zaprasza”, z którego dowiedzieliśmy się o położeniu geograficznym tego regionu, jego mieszkańcach, zabytkach, cennych walorach przyrodniczych, tradycyjnych potrawach i kulturowych obrzędach. Kolejnym etapem odkrywania tajemnic tego regionu było poznanie legend i opowieści, co umożliwiła nam Pani Agnieszka – bibliotekarka. Dzięki niej wiemy m.in. jak doszło do powstania miast – Białegostoku i Augustowa. Zdobytą wiedzę mogliśmy potem przetestować biorąc udział w drużynowym quizie „Co wiesz o Podlasiu?” Oczywiście na zwycięzców czekały upragnione nagrody. 😉 Bohaterem naszej pracy plastycznej stał się król Puszczy Białowieskiej – żubr. Nie obyło się też bez regionalnych przysmaków. Wspólnie przygotowaliśmy „Jabłyki pad skarynkaj” – słodki, jabłkowy, białorusko – podlaski przysmak, którym pachniało w całej szkole. Białystok i okolice to także serce muzyki disco polo, a więc przypomnieliśmy niektóre muzyczne hity tego nurtu muzycznego.

Jaki będzie kolejny przystanek naszej podróży po ojczyźnie już niebawem… 🙂

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close