DZIEŃ PATRONA

02 października 2017

- Orłowska Kamila -

29 września w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Patronów – Bohaterskich Harcerzy Cegłowa. Z tej okazji wszystkie klasy udały się na grób poległych Harcerzy, aby oddać im honor i cześć. Po powrocie do szkoły na uczniów czekały liczne atrakcje: lekcje o tematyce harcerskiej, konkursy, krzyżówki i qr kody, dzięki którym uczniowie mogli przypomnieć podstawowe informacje o harcerstwie, a przede wszystkim ideały harcerskie.

Na godzinie wychowawczej odbył się uroczysty apel, upamiętniający bohaterstwo Harcerzy, patronów naszej szkoły. Wiersze i piosenki przybliżyły nam postaci chłopców, którzy oddali życie za Ojczyznę i skłoniły do refleksji. Pani dyrektor Emilia Kowalczyk-Rumak przekazała na ręce przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, Dominika Sujaka, wieniec – składając go na grobie Harcerzy uczniowie oddali hołd swoim patronom.

Klasy 1-3 SP oddały cześć bohaterom w zupełnie inny, ale jakże harcerski sposób! Po krótkim wprowadzeniu cała sala gimnastyczna napełniła się gromkim śpiewem dzieci, wspomaganych przez wychowawców oraz p. Marcina Gomulskiego z gitarą. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły pokazali, że drzemie w nich harcerski duch i jak nikt inny nadają się na zuchów.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close