DZIEŃ PATRONA

Orłowska Kamila    2 października 2017

29 września w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Patronów – Bohaterskich Harcerzy Cegłowa. Z tej okazji wszystkie klasy udały się na grób poległych Harcerzy, aby oddać im honor i cześć. Po powrocie do szkoły na uczniów czekały liczne atrakcje: lekcje o tematyce harcerskiej, konkursy, krzyżówki i qr kody, dzięki którym uczniowie mogli przypomnieć podstawowe informacje o harcerstwie, a przede wszystkim ideały harcerskie.

Na godzinie wychowawczej odbył się uroczysty apel, upamiętniający bohaterstwo Harcerzy, patronów naszej szkoły. Wiersze i piosenki przybliżyły nam postaci chłopców, którzy oddali życie za Ojczyznę i skłoniły do refleksji. Pani dyrektor Emilia Kowalczyk-Rumak przekazała na ręce przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, Dominika Sujaka, wieniec – składając go na grobie Harcerzy uczniowie oddali hołd swoim patronom.

Klasy 1-3 SP oddały cześć bohaterom w zupełnie inny, ale jakże harcerski sposób! Po krótkim wprowadzeniu cała sala gimnastyczna napełniła się gromkim śpiewem dzieci, wspomaganych przez wychowawców oraz p. Marcina Gomulskiego z gitarą. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły pokazali, że drzemie w nich harcerski duch i jak nikt inny nadają się na zuchów.