Dzień patriotyczny w świetlicy.

swietlica    7 listopada 2017

We wtorek 7.11.2017r. z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości obchodziliśmy w naszej świetlicy „Dzień patriotyczny”. Z tej okazji gościliśmy wójta naszej gminy, Pana Marcina Uchmana.

Święto Niepodległości skłania nas do refleksji, czym dla nas jest ojczyzna. Dla dzieci odpowiedź jest prosta: ojczyzna to kraj dzieciństwa miejsce urodzenia to jest ta mała najbliższa ojczyzna” (T. Różewicz „Oblicze ojczyzny”). Dlatego dzień ten poświęciliśmy naszemu najbliższemu otoczeniu – gminie Cegłów. Pan Wójt przekazał nam wiele ciekawych informacji na temat gminy, przypomniał kilka faktów historycznych, wyjaśnił znaczenie herbu i określenia „zielona gmina”. Dowiedzieliśmy się, jakie miejscowości należą do naszej gminy, jakie znajdują się tutaj cenne zabytki i obiekty przyrodnicze. Dzieci żywo uczestniczyły w rozmowie z Panem Wójtem, prezentując dużą wiedzę na temat regionu, a także zadając pytania. Na koniec każdy uczestnik spotkania otrzymał od gościa upominek. Dzieci w podziękowaniu za przybycie podarowały „Naszemu Wójtowi” kosz rogali świętomarcińskich 😉 , które same własnoręcznie przygotowały.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy Panu Wójtowi za odwiedziny i zapraszamy częściej 🙂