Dzień patriotyczny w świetlicy.

07 listopada 2017

- swietlica -

We wtorek 7.11.2017r. z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości obchodziliśmy w naszej świetlicy „Dzień patriotyczny”. Z tej okazji gościliśmy wójta naszej gminy, Pana Marcina Uchmana.

Święto Niepodległości skłania nas do refleksji, czym dla nas jest ojczyzna. Dla dzieci odpowiedź jest prosta: ojczyzna to kraj dzieciństwa miejsce urodzenia to jest ta mała najbliższa ojczyzna” (T. Różewicz „Oblicze ojczyzny”). Dlatego dzień ten poświęciliśmy naszemu najbliższemu otoczeniu – gminie Cegłów. Pan Wójt przekazał nam wiele ciekawych informacji na temat gminy, przypomniał kilka faktów historycznych, wyjaśnił znaczenie herbu i określenia „zielona gmina”. Dowiedzieliśmy się, jakie miejscowości należą do naszej gminy, jakie znajdują się tutaj cenne zabytki i obiekty przyrodnicze. Dzieci żywo uczestniczyły w rozmowie z Panem Wójtem, prezentując dużą wiedzę na temat regionu, a także zadając pytania. Na koniec każdy uczestnik spotkania otrzymał od gościa upominek. Dzieci w podziękowaniu za przybycie podarowały „Naszemu Wójtowi” kosz rogali świętomarcińskich 😉 , które same własnoręcznie przygotowały.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy Panu Wójtowi za odwiedziny i zapraszamy częściej 🙂

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close