Dzień małopolski w świetlicy.

swietlica    4 lutego 2018

W pierwszy wtorek po feriach w świetlicy odbyła się kolejna podróż w Polskę. Tym razem poznawaliśmy północną część województwa małopolskiego, a mianowicie Kraków i jego okolice. Jak wszystkim wiadomo, Kraków, to miejsce magiczne na mapie Polski. To piękno, historia i dusza budynków, kamienic, uliczek, bruków, brzegów Wisły i innych cudów – wytworów pracy ludzi i natury. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną ukazującą piękno dawnej stolicy Polski, a także i innych znanych miejscowości Małopolski jak Wieliczki i Ojcowa. Poznaliśmy folklor tego zakątka naszej ojczyzny i potrawy, które można skosztować tylko w tych okolicach. Dzięki uprzejmości pani bibliotekarki, przypomnieliśmy sobie piękne legendy sławiące Kraków i Wieliczkę. Jedna z nich, o smoku wawelskim, stała się inspiracją dla naszej pracy plastycznej, w której wykorzystaliśmy sól – bogactwo naturalne pochodzące z Wieliczki. Ulepiliśmy smoki z masy solnej. Każdy był inny i groźniejszy od drugiego 🙂 . Słodkim podsumowaniem naszej podróży było własnoręczne wykonanie krakowskich ciasteczek wyśmienitych. Smakołyk ten (wpisany na listę produktów tradycyjnych) wszystkim bardzo smakował 🙂 .