Dzień małopolski w świetlicy.

04 lutego 2018

- swietlica -

W pierwszy wtorek po feriach w świetlicy odbyła się kolejna podróż w Polskę. Tym razem poznawaliśmy północną część województwa małopolskiego, a mianowicie Kraków i jego okolice. Jak wszystkim wiadomo, Kraków, to miejsce magiczne na mapie Polski. To piękno, historia i dusza budynków, kamienic, uliczek, bruków, brzegów Wisły i innych cudów – wytworów pracy ludzi i natury. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną ukazującą piękno dawnej stolicy Polski, a także i innych znanych miejscowości Małopolski jak Wieliczki i Ojcowa. Poznaliśmy folklor tego zakątka naszej ojczyzny i potrawy, które można skosztować tylko w tych okolicach. Dzięki uprzejmości pani bibliotekarki, przypomnieliśmy sobie piękne legendy sławiące Kraków i Wieliczkę. Jedna z nich, o smoku wawelskim, stała się inspiracją dla naszej pracy plastycznej, w której wykorzystaliśmy sól – bogactwo naturalne pochodzące z Wieliczki. Ulepiliśmy smoki z masy solnej. Każdy był inny i groźniejszy od drugiego 🙂 . Słodkim podsumowaniem naszej podróży było własnoręczne wykonanie krakowskich ciasteczek wyśmienitych. Smakołyk ten (wpisany na listę produktów tradycyjnych) wszystkim bardzo smakował 🙂 .

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close