Dzień małego chemika

19 lutego 2017

- Dorota Kupska -

W dniu 17 lutego 2017 roku przedszkolaki i uczniowie klasy II i III w Filii w Piasecznie obchodzili “Dzień małego chemika”. Na zajęcia zaproszono panią Martę Suda – magistra chemii, która przeprowadziła z dziećmi proste i efektowne doświadczenia chemiczne.

Dzieci dowiedziały się, na jaki kolor barwi się wywar z czerwonej kapusty w środowisku: kwaśnym, zasadowym i obojętnym. Sprawdziły, jak odróżnić wodę gorącą od zimnej za pomocą atramentu. Badały co utonie – pomarańcza  w skórce czy bez skórki. A z cukierków “Skittles” otrzymały tęczę i udowodniły sobie, że są niezdrowe. Ponadto poznały właściwości cieczy Nienewtonowskiej oraz przekonały się,  że “oliwa sprawiedliwa zawsze na wierzch wypływa”.

Zabawa była wyśmienita, za co serdecznie dziękujemy pani Marcie.

 

 

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close