Dzień lubelski w świetlicy.

05 grudnia 2017

- swietlica -

W ubiegły wtorek dzieci ze świetlicy udały się w comiesięczną podróż krajoznawczą w kolejny region Polski. Tym razem była to Lubelszczyzna. Tradycyjnie obejrzały prezentację multimedialną pt. „Lubelszczyzna”, z której dowiedziały się, gdzie dokładnie leży na mapie Polski ten region, co jest jego stolicą, jaki posiada herb. Poznały też najważniejsze tradycje, zwyczaje, strój ludowy, a także potrawy. Nie zabrakło także ciekawostek o największych miastach należących do tego województwa, m.in. Lublina, Nałęczowa, Kazimierza Dolnego i Puław. Pani bibliotekarka przedstawiła legendy i opowieści wiążące się z tym terenem, a także wyjaśniła pochodzenie nazwy stolicy Lubelszczyzny, czyli Lublina. Zdobytą wiedzę dzieci wykorzystały podczas rozwiązywania zagadek i rebusów. W plastycznej części zajęć, tym razem królował „Kogut”, na wzór koguta z Kazimierza Dolnego. Nagrodą po pracy była degustacja własnoręcznie przygotowanego „placka lubelskiego”.

Następnym naszym przystankiem na mapie Polski będzie…. – o tym niebawem. 😉

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close