Dzień lubelski w świetlicy.

swietlica    5 grudnia 2017

W ubiegły wtorek dzieci ze świetlicy udały się w comiesięczną podróż krajoznawczą w kolejny region Polski. Tym razem była to Lubelszczyzna. Tradycyjnie obejrzały prezentację multimedialną pt. „Lubelszczyzna”, z której dowiedziały się, gdzie dokładnie leży na mapie Polski ten region, co jest jego stolicą, jaki posiada herb. Poznały też najważniejsze tradycje, zwyczaje, strój ludowy, a także potrawy. Nie zabrakło także ciekawostek o największych miastach należących do tego województwa, m.in. Lublina, Nałęczowa, Kazimierza Dolnego i Puław. Pani bibliotekarka przedstawiła legendy i opowieści wiążące się z tym terenem, a także wyjaśniła pochodzenie nazwy stolicy Lubelszczyzny, czyli Lublina. Zdobytą wiedzę dzieci wykorzystały podczas rozwiązywania zagadek i rebusów. W plastycznej części zajęć, tym razem królował „Kogut”, na wzór koguta z Kazimierza Dolnego. Nagrodą po pracy była degustacja własnoręcznie przygotowanego „placka lubelskiego”.

Następnym naszym przystankiem na mapie Polski będzie…. – o tym niebawem. 😉