Dzień Języków Obcych

Malwina Sankowska    11 października 2016

10 października 2016 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych.

Przez cały dzień można było podziwiać prace konkursowe uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej i I-III gimnazjum na temat “Z czym kojarzy Ci się Wielka Brytania / Rosja / Francja?”, wypożyczyć książkę w języku angielskim, oraz wziąć udział w konkursie o stanach USA. Na 5 i 6 godzinie lekcyjnej odbył się także konkurs wiedzy o Francji, Rosji, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Na lekcjach w klasach 1-4 szkoły podstawowej, uczennice klasy 3a gimnazjum: Weronika Zagórska, Karolina Zalewska, Klaudia Jaworska, Julia Jabłońska, Karolina Kaska i Julia Lisiecka przeprowadziły prezentację słownictwa i naukę piosenki o emocjach. Dzieciom bardzo się podobało! W starszych klasach uczniowie mieli możliwość wcielić się w rolę nauczyciela i poprowadzić lekcję języka obcego lub jej fragment. Na pozostałych zajęciach także nawiązywano do kultury innych państw: na matematyce przeliczano miary angielskie na polskie, na wych. fizycznym uczniowie poznawali zasady gry w koszykówkę, na zajęciach komputerowych obowiązywał j. angielski, a dzieci przebywające w świetlicy szkolnej “pojechały” z opiekunami do Rosji.

Podczas przerw otwierano sklepik szkolny, ale uwaga – zakupy tylko po angielsku! Samorząd Uczniowski przyłączył się do Dnia Języków Obcych i sprzedawał galaretki w kolorach flag państw, których języków uczą się w szkole. Na monitorach uczniowie mogli podziwiać zdjęcia z wyjątkowych miejsc w Rosji, Francji, W. Brytanii i USA.  W Dniu Języków Obcych wzięły także udział dzieci ze Szkoły Podstawowej w Piasecznie.

Organizatorzy Dnia Języków Obcych dziękują wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się do organizacji tego wydarzenia.

img_0318 img_0314 img_0313