Dzień Języków Obcych

27 października 2019

- Karolina Kluczek -

25 października 2019 roku obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. Jest to święto ustanowione z inicjatywy Rady Europy, a obchodzone w całej Europie 26 września. Celem tego wydarzenia jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.
 
W tym dniu w szkole w Cegłowie rozbrzmiewała muzyka w trzech językach, których uczą się nasi uczniowie: angielskim, francuskim i rosyjskim. Na górnym korytarzu stały tablice z gazetkami, prezentujące trzy kraje: Wielką Brytanię, Francję i Rosję. Na suficie wisiały symbole tych krajów. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali trzy stoły, na których znajdowały się charakterystyczne potrawy oraz kilka gier w danym języku. 
Stół francuski przyszykowali uczniowie klasy piątej pod kierunkiem pani Sylwii Zychowicz – Anc, stół angielski zorganizowali uczniowie klasy szóstej pod kierunkiem pani Bożeny Kramek, pani Karoliny Kluczek, pani Wioletty Czapskiej – Kordylas oraz pani Elżbiety Rawskiej, a stół rosyjski przygotowali uczniowie klas ósmych pod kierunkiem pani Izabelli Wąsak. Koordynatorem całego przedsięwzięcia była pani Wioletta Czapska – Kordylas.
 
Uczniowie klas 4-8 mogli na każdej długiej przerwie wykazać się znajomością języków obcych, biorąc udział w wybranej grze językowej. Za poprawną odpowiedź dzieci otrzymywały jakiś smakołyk oraz dostawały stempel na specjalnej kartce. Jeśli ktoś zebrał pięć stempli, mógł wrzucić swoją kartkę do specjalnego pudełka i wziąć udział w losowaniu 10 nagród głównych. Uczniowie chętnie podchodzili do stolików, uczestniczyli w różnych grach językowych i częstowali się pysznym jedzeniem, przygotowanym przez dzieci i nauczycieli. Niektórzy uczniowie przebrali się w stroje charakterystyczne dla danego kraju, co dawało im możliwość zwolnienia z odpowiedzi ustnej lub kartkówki z każdego przedmiotu lekcyjnego w tym dniu.
 
Dziękujemy wszystkim uczniom za pomoc w organizacji Dnia Języków Obcych oraz przyłączenie się do wspólnej zabawy w celu promowania nauki języków obcych – nauczyciele języków obcych.
 
Autor: Izabella Wąsak
 

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close