Dzień Hiszpański na świetlicy

swietlica    14 marca 2017

We wtorek 14 marca, w ramach innowacji pedagogicznych odbył się Dzień Hiszpański. Jego celem było zapoznanie dzieci z symbolami narodowymi, pięknem krajobrazu, zabytkami, charakterystycznym budownictwem oraz malowniczymi plażami. Poznaliśmy kilka słówek hiszpańskich, w tym kolory i cyfry. Samodzielnie przygotowywaliśmy desery hiszpańskie. Ważnym elementem była prezentowana corrida – w naszym wykonaniu zabawa z bykiem. Dziękujemy również za współorganizowanie dnia Pani Agnieszce Szczepanik, która przygotowała panel czytelniczy. Zapoznała uczniów z wieloma pozycjami książkowymi dotyczącymi Hiszpanii. Przeczytała bajkę hiszpańską oraz przygotowała karty pracy dla uczniów, którzy na zakończenie dnia mogli wykazać się wiedzą zdobytą na zajęciach.