DZIEŃ FRANCUSKI w świetlicy

10 listopada 2016

- swietlica -

W środę 9 listopada wcześniej zapowiadany i oczekiwany (szczególnie przez dziewczyny) odbył się Dzień Francuski w ramach prowadzonej innowacji pedagogicznej ,,Dookoła Świata”.

Podczas różnorodnych zadań przybliżających kulturę zachodnioeuropejskiego państwa, jakim jest Francja obejrzeliśmy film ,,Francja – zabytki i ciekawostki”, na podstawie którego uzupełnialiśmy kartę pracy. Uczyliśmy się piosenki Frere Jacke, tańczyliśmy kankana, udaliśmy się na wybieg mody, gdzie uczniowie prezentowali przyniesione strony.

W ramach realizacji ćwiczeń z warsztatów ,,Dyscyplina bez nakazu” – ucieraliśmy ciasto, z którego piekliśmy rogaliki.

Dzieci – dzięki Pani Agnieszce Szczepanik – poznawały baśnie Charlesa Perrault. Sprawnie rozwiązywały również zagadki oraz wysłuchały baśni ,,wróżki”.

Wielką atrakcją, szczególnie dla dziewczyn był Gość Specjalny dnia francuskiego – Pani Żaneta Pałdyna, która prezentowała tajniki profesjonalnego, francuskiego makijażu, a następnie malowała chętne dziewczynki.

Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w organizację Dnia Francuskiego i zapraszamy do współpracy.

 

 

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close