DZIEŃ FRANCUSKI w świetlicy

swietlica    10 listopada 2016

W środę 9 listopada wcześniej zapowiadany i oczekiwany (szczególnie przez dziewczyny) odbył się Dzień Francuski w ramach prowadzonej innowacji pedagogicznej ,,Dookoła Świata”.

Podczas różnorodnych zadań przybliżających kulturę zachodnioeuropejskiego państwa, jakim jest Francja obejrzeliśmy film ,,Francja – zabytki i ciekawostki”, na podstawie którego uzupełnialiśmy kartę pracy. Uczyliśmy się piosenki Frere Jacke, tańczyliśmy kankana, udaliśmy się na wybieg mody, gdzie uczniowie prezentowali przyniesione strony.

W ramach realizacji ćwiczeń z warsztatów ,,Dyscyplina bez nakazu” – ucieraliśmy ciasto, z którego piekliśmy rogaliki.

Dzieci – dzięki Pani Agnieszce Szczepanik – poznawały baśnie Charlesa Perrault. Sprawnie rozwiązywały również zagadki oraz wysłuchały baśni ,,wróżki”.

Wielką atrakcją, szczególnie dla dziewczyn był Gość Specjalny dnia francuskiego – Pani Żaneta Pałdyna, która prezentowała tajniki profesjonalnego, francuskiego makijażu, a następnie malowała chętne dziewczynki.

Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w organizację Dnia Francuskiego i zapraszamy do współpracy.