Dzień Ekologiczny w naszej szkole – Pokaz Eco- Moda

edytaleszczynska    9 listopada 2016

W poniedziałek 7 listopada 2016 odbył się w naszej szkole Dzień Ekologiczny. Dzień ten został zorganizowany we współpracy z Gminą Cegłów i odbył się  w kilku odsłonach. Jedną z nich był pokaz Eco – Moda czyli recykling w garderobie.  Współzawodnictwo dotyczyło wykonania z surowców wtórnych najciekawszego stroju ekologicznego. Przedstawiciele każdej klasy mieli za zadanie przedstawić oryginalny strój wykonany z różnorodnych materiałów:  papieru, folii, plastikowych nakrętek, włókniny, puszek aluminiowych, kapsli, plastikowych odpadów. Liczyły się pomysłowość, inwencja twórcza, prezentacja stroju oraz ilość zużytych materiałów, które można wykorzystać ponownie. Na najciekawszy strój głosowali wszyscy uczniowie SP i Gimnazjum,  a wyniki głosowania poniżej. Po tym co zobaczyliśmy, trudne słowo recykling nikomu nie jest już obce.

Wyniki konkursu Eco- moda czyli recykling w garderobie

I miejsce klasa 2aG reprezentowana przez Aleksandrę Kowalik

II miejsce klasa 4b reprezentowana przez Magdalenę Sankowską

III miejsce klasa 2a reprezentowana przez Igora Wiercińskiego

wyróżnienie:

klasa 2b reprezentowana przez Maję Serwatko

klasa 2b gimn reprezentowana przez Darię Dębską

klasa 6b reprezentowana przez Emilię Budzyńską

klasa 4a reprezentowana przez Karola Witana

Nagrody w tych konkursach zostały ufundowane przez Wójta Gminy Cegłów Marcina Uchmana