Dzień ekologiczny w naszej szkole- “Cuda z odpadów” i Plakat ekologiczny

09 listopada 2016

- edytaleszczynska -

Druga odsłona naszego dnia ekologicznego, który odbył się w naszej szkole 7 listopada 2016 to 2 konkursy zorganizowane przez Samorząd Uczniowski we współpracy z Gminą Cegłów. Celem naszych działań było uświadomienie szkodliwości palenia śmieci oraz spalania ich w przydomowych piecach. Ekologiczna świadomość powinna być kształtowana od najmłodszych lat aby przyniosła pożądane efekty i musi być adresowana do wszystkich sfer życia ludzkiego. Ważne jest aby działania szkolne i poza szkolne były ze sobą skoordynowane i wzajemnie się uzupełniały, aby wiedza i wartości przekazywane uczniom były kontynuowane w rodzinie i znajdowały potwierdzenie w życiu codziennym. Najtrudniejszym, a zarazem najważniejszym zadaniem edukacji ekologicznej jest przełamywanie stereotypów, zmiana przyzwyczajeń i nawyków u dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych.

Nagrody w tych konkursach zostały ufundowane przez Wójta Gminy Cegłów Marcina Uchmana

Konkurs dla klas I-III Fantazje śmieciowe, czyli ciekawe pomysły na wykorzystanie różnych odpadów oraz Konkurs plastyczny Plakat “Nie truj dzieci – nie pal śmieci”

Wyniki konkursu

I miejsce- Szymon Zwierz- 2b

II miejsce Julia Cegiełka- 2a

III miejsce Igor Wierciński 2a

wyróżnienia

Ola Żuber – 2a

Maja Serwatko 2b

Bartosz Mieszczanek  2a

Praca zbiorowa Zuzanna Rodzik, Mateusz Pachnik, Jakub Bartnicki 3b

Wyniki Konkursu Plakat ekologiczny “Nie truj dzieci -nie pal śmieci

I miejsce- Alicja Nowak 2a gimn

II miejsce – Wiktoria Zalewska 2a gimn

III miejsce -Alicja Niewiatowska 2a gimn

wyróżnienia

Alicja Wąsak 2b

Kacper Zgódka 1a

 

 

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close