Dzień Edukacji Narodowej w świetlicy

swietlica    21 października 2018

W drugim tygodniu października obchodziliśmy w świetlicy szkolnej Dzień Edukacji Narodowej, znany powszechnie jako Dzień Nauczyciela. Dzieci zapoznały się z genezą tego święta, a także dowiedziały się jak jest obchodzone w innych krajach. Rozmawialiśmy o  cechach idealnego nauczyciela oraz o idealnych lekcjach, na które chodzilibyśmy z przyjemnością i radością… Dzieci zgodnie stwierdziły, że chętnie przystępują do różnych zajęć mających charakter doświadczenia lub eksperymentu. Wychodząc więc naprzeciw oczekiwaniom naszych dzieci świetlica zorganizowała tego typu zajęcia. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się temat: „Szkoła dawniej i dziś”, dzięki któremu przybliżone zostały dzieciom czasy szkolne ich rodziców, dziadków i pradziadków. Podczas zajęć powstały portrety ulubionych nauczycieli oraz laurki z życzeniami, śpiewaliśmy piosenki pt. „Nauczycielka”, „Nasza Pani miła”. W minionym tygodniu zaś wróciła do nas Pani Jesień ze swoimi darami. Zadaniem dzieci było rozpoznanie ich za pomocą zmysłu dotyku. Na zajęciach plastycznych zamknęliśmy w słoikach skarby jesieni, robiąc domowe przetwory z owoców i warzyw. Był również czas na prawdziwe kulinaria: wyśmienita szarlotka i ogórki kiszone. Czy ogórki nam się udały? Niebawem damy znać.