Dzień Edukacji Narodowej w świetlicy

21 października 2018

- swietlica -

W drugim tygodniu października obchodziliśmy w świetlicy szkolnej Dzień Edukacji Narodowej, znany powszechnie jako Dzień Nauczyciela. Dzieci zapoznały się z genezą tego święta, a także dowiedziały się jak jest obchodzone w innych krajach. Rozmawialiśmy o  cechach idealnego nauczyciela oraz o idealnych lekcjach, na które chodzilibyśmy z przyjemnością i radością… Dzieci zgodnie stwierdziły, że chętnie przystępują do różnych zajęć mających charakter doświadczenia lub eksperymentu. Wychodząc więc naprzeciw oczekiwaniom naszych dzieci świetlica zorganizowała tego typu zajęcia. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się temat: „Szkoła dawniej i dziś”, dzięki któremu przybliżone zostały dzieciom czasy szkolne ich rodziców, dziadków i pradziadków. Podczas zajęć powstały portrety ulubionych nauczycieli oraz laurki z życzeniami, śpiewaliśmy piosenki pt. „Nauczycielka”, „Nasza Pani miła”. W minionym tygodniu zaś wróciła do nas Pani Jesień ze swoimi darami. Zadaniem dzieci było rozpoznanie ich za pomocą zmysłu dotyku. Na zajęciach plastycznych zamknęliśmy w słoikach skarby jesieni, robiąc domowe przetwory z owoców i warzyw. Był również czas na prawdziwe kulinaria: wyśmienita szarlotka i ogórki kiszone. Czy ogórki nam się udały? Niebawem damy znać.

 

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close