Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2017

- edytaleszczynska -

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie ten dzień nazywany jest dniem nauczyciela. 13 października 2017 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej tradycyjnie przygotowana przez Samorząd Szkolny. Na uroczystość przybyli Pani dyrektor, wicedyrektorzy, nauczyciele i pracownicy administracji i obsługi, przewodnicząca Rady Rodziców pani Monika Milewska oraz uczniowie.

W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor Emilia Kowalczyk-Rumak, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń.

W części artystycznej uczniowie tańcem, śpiewem i skeczem wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów a reprezentanci Samorządu Uczniowskiego rozdali nauczycielom i pracownikom szkoły drobne upominki-kapelusze z życzeniami samych słonecznych dni każdego dnia w naszej szkole. Na koniec apelu absolwenci naszej szkoły przygotowali dla wszystkich muzyczną niespodziankę.

Naszym nauczycielom i pracownikom oświaty życzymy radości z wykonywanej pracy, cierpliwości i sukcesów zawodowych.

 

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close