Dzień dolnośląski w świetlicy

swietlica    3 kwietnia 2018

W ubiegły wtorek, 27 marca, w naszej świetlicy odbył się kolejny dzień poznawania naszego kraju w ramach innowacji „W Polskę idziemy”. Tym razem celem naszej „poznawczej wyprawy” był obszar Dolnego Śląska. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną, która przedstawiła nam podstawowe informacje na temat położenia tego obszaru na mapie Polski, jego symboli narodowych, zabytków, atrakcji turystycznych, a także zwyczajów i potraw regionalnych. Tradycyjnie pani Agnieszka z biblioteki przeczytała nam kilka ciekawych baśni i legend związanych z Dolnym Śląskiem. Wiadomości, które zdobyliśmy wykorzystaliśmy następnie podczas rozwiązywania rebusów i łamigłówek. Jednym z miejsc jakie poznaliśmy w dzisiejszej podróży był wrocławski ogród zoologiczny, który stał się inspiracja do naszej pracy plastycznej. Podróż zakończyliśmy, jak zwykle słodkim akcentem 🙂 Jako, że dokoła pachniało Wielkanocą, przygotowaliśmy wrocławskie, maślane ciasteczka wielkanocne. Smakowały przepysznie 😉