Dzień cegłowski w świetlicy

swietlica    29 września 2017

Dla człowieka, podobnie jak dla ptaka,

Świat ma wiele miejsc, gdzie można odpocząć,

ale gniazdo tylko jedno.”

(Oliver W. Holmes)

W czwartek 28 września w naszej świetlicy rozpoczęliśmy innowację pedagogiczną „W Polskę idziemy”. Naszą podróż po Polsce rozpoczęliśmy od poznania otoczenia nam najbliższego, czyli naszej gminy Cegłów. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną „Cegłów – nasza mała ojczyzna” o zabytkach i walorach przyrodniczo – turystycznych naszej gminy. Dzięki uprzejmości Pani Agnieszki z biblioteki wysłuchaliśmy legend, dotyczących okoliczności powstania Cegłowa, z książki „Pierścień Anny” autorstwa Danuty Grzegorczyk i rozwiązaliśmy związane z nimi zagadki i rebusy. Wykonaliśmy własnoręcznie herb Cegłowa.

Punktem kulminacyjnym naszych odkryć było wykonanie słynnego, cegłowskiego przysmaku – sójki mazowieckiej, pod bacznym i niezwykle życzliwym okiem członkini Koła Gospodyń Wiejskich, Pani Halinki. Sójka na słodko udała się wyśmienicie, o czym świadczyło tempo w jakim znikała z talerzy 🙂

A wszystko w rytmie regionalnych, mazowieckich przyśpiewek ludowych.

Już planujemy naszą kolejną odkrywczą podróż…