Dzień cegłowski w świetlicy

29 września 2017

- swietlica -

Dla człowieka, podobnie jak dla ptaka,

Świat ma wiele miejsc, gdzie można odpocząć,

ale gniazdo tylko jedno.”

(Oliver W. Holmes)

W czwartek 28 września w naszej świetlicy rozpoczęliśmy innowację pedagogiczną „W Polskę idziemy”. Naszą podróż po Polsce rozpoczęliśmy od poznania otoczenia nam najbliższego, czyli naszej gminy Cegłów. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną „Cegłów – nasza mała ojczyzna” o zabytkach i walorach przyrodniczo – turystycznych naszej gminy. Dzięki uprzejmości Pani Agnieszki z biblioteki wysłuchaliśmy legend, dotyczących okoliczności powstania Cegłowa, z książki „Pierścień Anny” autorstwa Danuty Grzegorczyk i rozwiązaliśmy związane z nimi zagadki i rebusy. Wykonaliśmy własnoręcznie herb Cegłowa.

Punktem kulminacyjnym naszych odkryć było wykonanie słynnego, cegłowskiego przysmaku – sójki mazowieckiej, pod bacznym i niezwykle życzliwym okiem członkini Koła Gospodyń Wiejskich, Pani Halinki. Sójka na słodko udała się wyśmienicie, o czym świadczyło tempo w jakim znikała z talerzy 🙂

A wszystko w rytmie regionalnych, mazowieckich przyśpiewek ludowych.

Już planujemy naszą kolejną odkrywczą podróż…

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close