Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Aneta Zadunajska    16 maja 2017

8 maja jest Dniem Bibliotekarza i rozpoczyna Tydzień Bibliotek. O istocie działalności Gminnej Bibliotek i Publicznej w Cegłowie, jej funkcji kulturotwórczej naszym przedszkolakom nie trzeba dużo tłumaczyć, gdyż biblioteka jest  jedną z instytucji, z którą nasze przedszkole owocnie współpracuje.

Z tej to okazji 11 i 12 maja przedszkolaków odwiedziły  Panie  bibliotekarki. W czasie spotkania nie zabrakło zagadek związanych z biblioteką i książką. Przedszkolaki poznały także historię powstawania książki, drogę jaką przebywa spod pióra pisarza do rąk czytelnika.Przeprowadzony przez Panie bibliotekarki quiz dotyczący bajek i wierszy potwierdził ogromną znajomość literatury dziecięcej wśród przedszkolaków. Dziękujemy za miłe spotkanie i z okazji Dnia Bibliotekarza życzymy pracownikom biblioteki ogromnej satysfakcji ze swojej pracy, ciągłej pasji, zadowolenia i rekordowej liczby aktywnych czytelników.